دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۷:۲۵:۲۹
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار ویژه
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶

امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان مطرح کرد:


در ۲ سال گذشته علاوه بر درخشش بخش تولید، فولاد اکسین در حوزه عمل به مسئولیت های اجتماعی هم سنگ تمام گذاشت

شیوا نیک وظیفه فولاد اکسین خوزستان با تصویب هیات مدیره خود اقدامات گسترده و اثرگذاری در حوزه مسئولیت های اجتماعی خود بجای گذاشته است. اهدای ۱۰ هزار بسته معیشتی به ارزش دو میلیارد و پانصد میلیون تومان ، آزادسازی ده ها زندانی جرائم غیر عمد اهواز، کمک به مدارس مناطق محروم حاشیه شهر اهواز و […]شیوا نیک وظیفه

فولاد اکسین خوزستان با تصویب هیات مدیره خود اقدامات گسترده و اثرگذاری در حوزه مسئولیت های اجتماعی خود بجای گذاشته است. اهدای ۱۰ هزار بسته معیشتی به ارزش دو میلیارد و پانصد میلیون تومان ، آزادسازی ده ها زندانی جرائم غیر عمد اهواز، کمک به مدارس مناطق محروم حاشیه شهر اهواز و کمکهای شرکت در روزهای سیل اهواز موجب شد که در سال ۹۸ و ۹۹ کارنامه شایسته ای در مسئولیت های اجتماعی برجای بگذارد.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با تاکید بر نگاه مثبت این شرکت به اقدامات حوزه مسئولیت اجتماعی اظهار داشت: در پی تحولات تیم مدیریتی جوان و با انگیزه شرکت فولاد اکسین خوزستان در ۲ سال گذشته علاوه بر درخشش بخش تولید، فولاد اکسین درحوزه های دیگر بخصوص عمل به مسئولیت های اجتماعی هم سنگ تمام گذاشت. خدمات به موقع، سریع و موثر فولاد اکسین در سیلاب سال ۹۸ و خدمت به مناطق محروم و روستاهای اطراف نشان ازسرعت عمل و اولویت بندی ما و هیئت مدیره شرکت برای کمک به مردم درگیر سیل بود.

امین ابراهیمی در ادامه عنوان کرد: از ابتدای شروع سیل با دستورمدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان علاوه بر اعزام ماشین آلات سنگین به روستاهای شهرستان اهواز تعدادی از نیروهای داوطلب وبسیجی شرکت جهت کمک به روستائیان در بخش های مختلف کوت عبدالله و شعیبیه اعزام شدند، همچنین بخشی از اقلام ضروری ومواد غذایی آسیب دیدگان سیل خوزستان بالغ بر ۴ وانت بار شامل موادغذایی و آب معدنی ظروف یکبار مصرف و سایر مایحتاج ضروری نیز از سوی این شرکت فولاد اکسین به جمعیت هلال احمر تحویل گردید.

وی افزود: تداوم حضور کارکنان بسیجی فولاد اکسین خوزستان درروستاهای سیل زده و کمک به مردم سیل زده روستاهای استان خوزستان و همکاری با ارتش جهت برپایی آشپزخانه ای با استعداد پخت ده هزار وعده غذای گرم در هر وعده نیز گوشه ای دیگر از توجه فولاد اکسین به انجام مسئولیت های اجتماعی بوده و تا پایان این بحران در کنار مردم شریف و آسیب دیده سیل ماند. همچنین طی روزهایی که سیل شهرهای اهواز ، شادگان را تهدید می کرد بیش از۲۲ ورق در اندازه های مختلف جهت کنترل آب ورودی کانالهای سلمان، چمران و شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز طراحی و ساخته شد و با همکاری ماشین آلات و پرسنل شرکت اکسین در محل های مورد نظر نصب گردید. اقدامات اکسین در بحران سیل منجر به تقدیر از این شرکت از سوی امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی و فرمانده قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش شد.

ابراهیمی در ادامه اشاره کرد: با پایان بحران سیل و فروکش شدن این بلای طبیعی فولاد اکسین همواره تعهدات خود مانند حمایت از هیات های ورزش بیمارن خاص و پیوند اعضا و هیات های ورزشی مانند ورزش جانبازان و معلولان، اهداء دهها قلم کولر، میز و نیمکت و آبسردکن به مدارس محروم روستاهای اطراف شرکت در شهرستان کارون، و تامین بخشی از نیازهای مدارس محروم ، خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) با برپایی موکب در پایانه های مرزی شلمچه و هویزه از دیگر اقدامات این شرکت تولیدی بوده است. کمک این شرکت به مدرسه شهید چمران و تهیه کردن اقلامی که دانش آموزان عزیز ما امروز از آنها بهره مند هستند، وظیفه بوده و امیدواریم با اخذ اعتبار در سالیان بعدی نیز ادامه پیدا کند و کمک های بیشتری را در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی شرکت فولاداکسین انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به دیگر حمایت های این شرکت اشاره کرد و گفت: راه اندازی مجموعه رفاهی رانندگان حمل ورق و اسلب فولاد اکسین، در جهت فراهم آوردن محیطی سالم واستاندارد برای رانندگان حمل ورق و اسلب در مساحتی معادل ۳۰۰متر مربع نشان از نگاه بلند و وسیع مدیران این شرکت در انجام مسئولیت های اجتماعی دارد.

ابراهیمی به اقدامات شرکت در راستای پیشگیری از شیوع کرونا در منطقه به اقدامات بهداشتی این شرکت اشاره کرد و گفت: توزیع بسته های بهداشتی پیشگیری از کرونا در روستاهای اطراف شرکت فولاداکسین در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت با تأیید کمیته پیشگیری کرونا تعداد ۵۰۰  بسته حاوی اقلام بهداشتی شامل ماسک،دستکش، دستمال کاغذی و مایع ضدعفونی کننده، با همکاری واحدایمنی به خانه بهداشت دامغه کوچک ( در جوار شرکت جهت توزیع در میان خانوارهای روستاییان اطراف فولاد اکسین اهداء شد.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان اظهار داشت: همچنین به دنبال فرمان مقام معظم رهبری جهت برگزاری رزمایش مواسات و کمک های مومنانه به هم وطنان نیازمند، شرکت فولاد اکسین با تاسی از این حرکت بزرگ ملی و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب بزرگترین اقدام عملی خود را در رابطه با مسئولیت‌های اجتماعی صورت داد. به طوری که با تصویب هیئت مدیره بیش از ۱۰ هزار بسته غذایی شامل حدود ۱۰۰ هزار قلم  برنج، روغن و سایر مایحتاج ضروری به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در این شرکت خریداری و توسط پرسنل زحمتکش واحدهای مختلف بسته بندی شد تا جهت توزیع در میان اقشار نیازمند استان خوزستان در اختیار ستاد مرکزی رزمایش مواسات  قرار گیرد.

وی با اشاره به مشارکت فولاد اکسین و فولاد خوزستان تشریح کرد: مشارکت فولاد اکسین و فولاد خوزستان در آئین آزادسازی ۷۰زندانی معسر از دیگر اقداماتی بوده که در این انجام شده است.فولاد اکسین هیچگاه خود را از بدنه جامعه جدا نمی داند، این شرکت به رغم دغدغه‌های بخش تولید و تلاش در جهت رونق اقتصاد استان هیچگاه از مسئولیت های اجتماعی خود غافل نبوده و در این شرایط سخت نیز خود را از بدنه جامعه جدا نمی داند و در راستای کمک به نیازمندان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. در سیل و کرونا وهمچنین در بحث کمکهای مومنانه ۲۵ میلیارد ریالی، همیشه این شرکت تولیدی سعی کرده در حد توان خود انجام وظیفه کند.

ابراهیمی در توضیح اقدامات زیست محیطی فولاد اکسین اظهار داشت: با تمام موارد ذکر شده و مرتفع نمودن چالش های قبل و پیش روی این صنعت، فولاد اکسین در بحث سلامت محیط زیست نیز ازمیان دهها شرکت کشور به عنوان صنعت سبز انتخاب و موفق به دریافت جایزه تندیس سیمین صنعت سبز  کشور گردید، که خود نیز مسئولیتی اجتماعی برای هر شرکت به شمار می آید. شاخص های که بر اساس آن  صنایع سبز مشخص شدند، می توان به  رعایت استانداردهای زیست محیطی، ایجاد  سیستم پایش لحظه‌ای، ایمنی بهداشت و محیط ‌زیست، و استقرار نظام مدیریت سبز اشاره کرد. گفتنی است از ٧٧ واحد سبز شرکت کننده ۵۶ واحد صنعتی و ٢١ واحد خدماتی هستند که از این میان ۴ واحد صنعتی برگزیده شد.
یکی از شرکتهایی که در این همایش نظر فعالان محیط زیستی وصنعتگران را به خود جلب کرد، شرکت فولاداکسین خوزستان بود که بار دیگر با رعایت همه ی اصول زیست محیطی توانست خود رابعنوان یک صنعت سبز واقعی به همگان معرفی کند
.

در ادامه به اختصار اقدامات این حوزه را مشاهده می کنید:

مهمترین اقدامات زیست محیطی متعالی شده شرکت فولاد اکسین خوزستان که آن را تبدیل به یکی از معدود صنایع سبز ایران نموده، به شرح زیر به ممیزی و تایید ارزیابان سازمان حفاظت محیط زیست رسیده است:

  1. ارتقا سیستم مدیریت محیط زیست (ISO14001:2015)
  2. جاری سازی ساختارهای ارزیابی چرخه حیات محصول (LCA)
  3. توسعه ارزیابی و مدیریت جنبه های زیست محیطی و ریسک های برون سازمانی
  4.  راهبری و مدیریت پسماندهای شرکت با تدوین رویکرد نقشه راه پسماند
  5. تقویت ساختارهای واکنش در شرایط زیست محیطی
  6. تمرکززایی بر ساختارهای بهینه سازی مصرف منابع
  7. انجام منظم برنامه های خود اظهاری در پایش سازمان حفاظت محیط زیست
  8. حفظ و رعایت حد مجاز شاخصهای سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه های اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی
  9. طرح ریزی و سازماندهی ارتباطات برون سازمانی با ذینفعان وجامعه، وفق ارزش گذاری به مولفه مسئولیت اجتماعی

اینها بخشی از اقدامات شرکت فولاد اکسین در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی است که از اوایل سال ۹۸ شروع شده و همچنان ادامه دارد

 

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید