دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۴:۲۷
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار ویژه
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲

معروفخانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان مطرح کرد:


فولادهرمزگان به تعهد خود درطرح ساماندهی پساب بندرعباس عمل می‌کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: شرکت‌ فولاد هرمزگان به تعهدات خود در طرح ساماندهی پساب فاضلاب شهر بندرعباس عمل می کند.به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از ایرنا؛ عطاالله معروفخانی روز شنبه درحاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی مرحله نخست طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس که با دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری انجام شد،افزود: سرازیر شدن پساب فاضلاب بندرعباس به دریا یکی از معضلات اجتماعی و زیست محیطی این شهر است که ساماندهی آن به عنوان یکی از کارهای بسیار مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی اجرای این طرح مهم را یکی از مطالبات به حق مردم هرمزگان برشمرد و بیان داشت: با توجه به محدودیت های مالی موجود و کارکرد نامطلوب پیمانکار قبلی، کارگروهی به پیشنهاد استاندار تشکیل شد و با تصمیم‌های فوری و پشتیبانی لازم، باعث سرعت بخشی درعملیات اجرایی آن شد.
مدیرعامل فولاد هرمزگان، اجرای طرح ساماندهی پساب فاضلاب بندرعباس را عاملی برای تبدیل یک تهدید زیست محیطی به فرصتی برای ثروت آفرینی عنوان کرد و ابراز داشت: بازچرخانی آب روند تبدیل فاضلاب به آب است که می توان در آبیاری فضای سبز، کشاورزی و غیره از آن استفاده کرد.
معروفخانی گفت: همچنین این آب حاصل از پساب فاضلاب بندرعباس ممکن است مستقیم برای مصرف خاص مانند مصارف تجاری، صنایع و شهری به کار رود و حتی می توان با تصفیه این پساب به استاندارد های آب آشامیدنی نیز دست یافت؛ هنگامی که آب مصرف شده به منابع آب طبیعی باز می گردد همچنان می تواند برای اکوسیستم و تغذیه گیاهان مفید باشد.
وی ادامه داد: در شهر بندرعباس نیز تصفیه خانه می تواند با تولید پساب با کیفیت، آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز و صنایع را تامین کند.
مدیرعامل فولاد هرمزگان افزود: صنایع به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی خود در طرح های مختلفی مشارکت می کنند که برای خودشان هم بازدهی معقول داشته باشد و این روش می تواند به عنوان الگویی مطلوب و جهانی مورد استفاده باشد که فولاد هرمزگان به‌عنوان یکی از سهامداران شرکت زیرساخت خلیج فارس، تکلیف خود را در حل این معضل بزرگ به صورت کامل انجام خواهد داد.
وی تصریح کرد: علاوه بر ایفای تعهدات مالی، معاونت تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان پشتیبانی کامل فنی و مهندسی طرح را انجام خواهد داد و در ۶ ماه آینده با انجام پروسه تعمیرات تصفیه خانه موجود و در مدار قرارگرفتن آن، خروجی تصفیه خانه در حد مطلوب زیست محیطی قرار خواهد گرفت و سایر اقدام‌ها با پیگیری های لازم در موعد مقرر قراردادی انجام خواهند شد.

.

.

.

.

حل بزرگترین معضل زیست محیطی بندرعباس با راهبری ایمیدرو؛ به زودی

تأکید رئیس‌کل دادگستری هرمزگان بر تسریع در تکمیل پروژه ساماندهی

سرمایه‌گذاری بزرگ ۱۱۰۰ میلیارد تومانی «فولاد خراسان» در تکمیل و توسعه

فولاد مبارکه با شبکه گذاری پساب به مصرف کمتر از آب تازه روی آورد

انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری ذوب آهن اصفهان برای احداث تاسیسات

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید