یکشنبه, ۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۵۸:۴۵
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اسلایدر بزرگ
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳

فستیوال ملی طراحی سنگ ایران با موضوع ساخته های سنگی کوچک‌مقیاس

هفتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با موضوع نوآوری در تولید و فروش و نگاه ویژه به بازارهای مجازی فولاد تولید فولاد های سبک و عصر آلیاژها در محل هتل المپیک تهران کشورهای بسیار غنی جهان به لحاظ منابع طبیعی سنگ به شمار می رود «فستیوال ملی طراحی سنگ ایران» را با موضوع «ساخته های […]هفتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با موضوع نوآوری در تولید و فروش و نگاه ویژه به بازارهای مجازی فولاد تولید فولاد های سبک و عصر آلیاژها در محل هتل المپیک تهران کشورهای بسیار غنی جهان به لحاظ منابع طبیعی سنگ به شمار می رود «فستیوال ملی طراحی سنگ ایران» را با موضوع «ساخته های سنگی کوچک مقیاس» برگزار کرده است. روز گذشته از پوستر این فستیوال رونمایی صورت گرفت.

ایمان علاقه بند، رئیس هیئت مدیره انجمن سنگ ایران در فستیوال ملی طراحی سنگ ایران با موضوع ساخته های سنگی کوچک‌مقیاس مطرح کرد: این رویداد ملی، با حضور و حمایت جمعی از نخبگان، اساتید دانشگاهی، معادن و شرکت های تخصصی حوزه سنگ است و علاوه بر ابعاد ملی، در راستای چشم انداز بین المللی آن و با هدف شناساندن ایده ها و طرح های خلاق و نیز معرفی انواع متنوع و بی نظیر سنگ های ایرانی به جهانیان، انجام می شود.

وی افزود: ممکن است این نوع کارها در داخل کشور انجام شده باشد ولی تاکنون با این جدیت نبوده و امیدواریم یک شروع خوب باشد. ما به دنبال ارزش آفرینی از طریق توسعه و ترویج مقوله طراحی سنگ در بین صنعتگران و فعالان این حوزه هستیم.

در ادامه این نشست خبری دکتر مهدی فلاح، دبیر فستیوال ملی طراحی سنگ ایران با موضوع ساخته های سنگی کوچک‌مقیاس عنوان کرد: این فستیوال بر اساس خلاقیت و ایده و نیز مطلوبیت کلی اثر مورد بررسی و داوری قرار خواهند گرفت و آثار ارائه شده در این فستیوال می توانند شامل هرنوع ساخته سنگی کوچک مقیاس باشند و امکان استفاده از سایر مواد به شرطی که سنگ، ماده غالب در پیکره طرح ها باشد، مجاز است.

وی اضافه کرد: گزیده ای از آثار این فستیوال علاوه بر نمایشگاه های داخلی، در نمایشگاه های تخصصی در دو کشور ایتالیا و اسپانیا به نمایش گذاشته خواهند شد و برای آثار ارائه شده در این نمایشگاه ها، گواهی بین المللی شرکت در این نمایشگاه ها به صاحبان آثار ارائه خواهد شد. ثبت نام و ارسال آثار از طریق پایگاه اینترنتی فستیوال به آدرس https://stoneassociation.ir/StoneDesignFestival صورت خواهد گرفت.

فلاح بیان کرد: در این فستیوال، که از بهمن ماه ۱۳۹۹ تا تیرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، معماران، طراحان و هنرمندان خلاق کشور، طرح ها و ایده های خود را در مرحله اول تا تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ بصورت فایل تصویری در قالب اتود دستی یا عکس از مدل یا ماکت یا فایل سه بعدی سازی شده، از طریق وبسایت فستیوال به دبیرخانه آن ارسال نموده و پس از انتخاب آثار برگزیده، در مرحله دوم، ساخت آثار با استفاده از سنگ های منتخب از معادن سنگ کشور، توسط صاحبان طرح ها آغاز شده و توسط هیئت داوران فستیوال مورد داوری قرار گیرد. در نهایت در تیرماه ۱۴۰۰ علاوه بر انتشار در کتاب فستیوال، در قالب «نمایشگاه فستیوال ملی سنگ ایران» به نمایش عموم گذاشته خواهند شد. همچنین در قالب چند نمایشگاه بین المللی گزیده ای از این آثار در دو کشور ایتالیا و اسپانیا نیز ارائه خواهند شد.

دبیر فستیوال ملی طراحی سنگ ایران تاکید کرد: یکی از اهداف ما این است نمونه های بی نظر سنگ‌خود را به دنیا معرفی کنیم بعلاوه اینکه این نوعی بازاریابی برای کشور محسوب می‌شود.

حسن زاده در ادامه صحبتها در فستیوال ملی طراحی سنگ ایران گفت : کشور ما پیشینه طولانی در زمینه هنرهای سنگی دارد و معادن بسیار زیاد با تنوع بالایی در این زمینه وجود دارد، به همین خاطر تصمیم جدی گرفته شد تا کمیسیون هنر معماری شکل بگیرد و ‌اساتید خوش فکر با مدیریت دکتر دنیاگر این کمیسیون را تشکیل دادند. انشااله این فستیوال در سال‌های آتی به بهترین نحو ممکن انجام شود.

آزرمی، رییس برگزاری فستیوال ملی طراحی سنگ ایران با موضوع ساخته های سنگی کوچک‌مقیاس به اهداف این فستیوال اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف این فستیوال، جان بخشی به سنگ در سبک زندگی معاصر افراد با استفاده از تفکر طراحانه و هنرمندانه است. در همین راستا، آثار برگزیده این فستیوال، در دو کشور ایتالیا و اسپانیا که خود از کشورهای شاخص در حوزه تولید و طراحی سنگ به شمار می روند، در قالب نمایشگاه هایی تخصصی در این کشورها به نمایش گذاشته خواهند شد. یکی از دلایل اصلی نگاه خاص به سنگ فراتر از مصالح ساختمانی این است که به دنبال نماد پایداری و ثبات هستیم.

دنیاگر، مدیر اجرایی فستیوال ملی طراحی سنگ ایران مطرح کرد: کمیسیون هنر و معماری زیر مجموعه انجمن سنگ است. اگر موفق شدیم چنین فستیوالی را نه سطح ملی بلکه در سطح بین‌المللی اجرا کنیم به واسطه بزرگانی بوده است که در کنار ما بودند. این فستیوال یک مسابقه‌ای است برای اینکه خیال طراحان جوان را جمع آوری کنیم و در کنار فن، این ماده معدنی به یک اثر تبدیل کنیم، اثری که در آن ایده و خلاقیت وجود دارد.

در آخر رونمایی از پوستر فستیوال ملی طراحی سنگ ایران توسط علاقه بند، رئیس هیئت مدیره انجمن سنگ ایران انجام شد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید