یکشنبه, ۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۶:۳۵
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار برگزیده
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰

خاطرات ورزشی پیشکسوتان والیبال ذوب آهن اصفهان و تاریخ شفاهی باشگاه

فریبا صادقی سرمربی فصل گذشته تیم والیبال بانوان ذوب آهن اصفهان از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۸ به مدت ۱۰ سال در تیم استان اصفهان بازی کرد و با این تیم به قهرمانی کشور رسید. او در سال ۱۳۸۰ به عنوان کمک مربی فعالیت خود را آغاز کرد.به گزارش پایگاه خبری معدن نامه، فریبا صادقی سرمربی فصل گذشته تیم والیبال بانوان ذوب آهن اصفهان در دوران دبیرستان والیبال را آغاز کرد. پس از پایان تحصیلات متوسطه به باشگاه هلال احمر پیوست و پس از آن به تیم تام اصفهان و سپاهان راه یافت. او بعد از مدتی در تیم‌ ذوب آهن بازی کرد. صادقی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۸ به مدت ۱۰ سال در تیم استان اصفهان بازی کرد و با این تیم به قهرمانی کشور رسید. او در سال ۱۳۸۰ به عنوان کمک مربی فعالیت خود را آغاز کرد از جمله فعالیت‌های ورزشی فریبا صادقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مربی تیم ملی والیبال بانوان ایران
سرمربی تیم ملی والیبال دختران نوجوان ایران
سرمربی تیم والیبال جوانان دختر ایران
سرمربی تیم والیبال بانوان ذوب آهن اصفهان
نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال
نایب رئیس هیئت والیبال استان اصفهان

صادقی گفت : هر چه دوران بازیکنی و مربیگری طولانی‌تر باشد طبعا خاطرات آن دوران هم زیادتر می شود سالها پیش درمسابقات مشهد که من کاپیتان تیم اصفهان بودم تیم ما با وجود اینکه نسبت به رقیب اصلی مان تیم تهران، تیم متوسطی بود ولی تیم ما نه تنها با اقتدار تیم تهران را شکست داد بلکه قهرمان آن دوره از مسابقات هم شد و به نظر من آن سال بهترین سال بود هم بهترین دوران بازی من بود وهم بهترین دوره تیم والیبال بانوان اصفهان بود و یکی از شیرین ترین خاطرات ورزشی ام هست و هر وقت به استان خراسان می روم این خاطره زیبا برایم تداعی می شود.
من با تیم ذوب آهن دو دوره در رقابتهای جام باشگاه های آسیادر اندونزی و تایلند شرکت کردم که خاطرات شیرین و تلخ بسیاری از آن سالها دارم ما در کوران رقابت ها دوبازیکن خارجی را جذب کردیم که اتفاق نادری بود و آن سال به دلیل حواشی در تیم و عدم دقت کافی در آنالیز تیم های حریف ، نتوانستیم به نتیجه ای که می خواستیم برسیم و این هم جزو خاطرات تلخ من از والیبال است.
معمولا وقتی در مورد من صحبت میشود لغت پیگیری و استمرار را به کار می برند یادم هست که زمانیکه مربی تیم ملی بودم هنگامیکه می خواستم با رئیس فدراسیون دیداری داشته باشم علیرغم همه مشکلاتی که وجود داشت و دیدار با ایشان هم بسیار سخت بود من مدتها در راهرو می ایستادم تا اذان ظهر که برای وضو گرفتن جهت نماز بیرون می آیند با ایشان ملاقاتی داشته باشم وبرای تیم امتیاز بگیرم.
من بین بازیکنان به سخت بودن و دیکتاتور مابی هم معروف هستم و الان که فکر می کنم می بینم که این صفت منظم بودن و سختگیری را از مربی خودم سرکار خانم منتظرالقائم اخذ کرده ام.

ادامه مصاحبه خانم صادقی را هفته آینده در پیج و سپس در ویژه نامه شرکت سهامی ذوب آهن و کتاب پیشکسوتان باشگاه دنبال کنید.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید