یکشنبه, ۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۴۲:۳۴
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار برگزیده
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱

مدیر متالورژی ثانویه شرکت فولاد مبارکه خبر داد؛


ثبت ۷۰۰ هزار تن تختال ماهانه در فولاد مبارکه بدون هیچ تجهیز جدیدی یک دستاورد است

مدیر متالورژی ثانویه شرکت فولاد مبارکه خبر داد؛
ثبت ۷۰۰ هزار تن تختال ماهانه در فولاد مبارکه بدون هیچ تجهیز جدیدی یک دستاورد استمدیر متالورژی ثانویه با اشاره به ثبت رکورد تولید بیش از ۷۰۰ هزار تن تختال در فروردین ماه ۱۴۰۰ گفت: ثبت این رکورد مستلزم تولید ۱۲۵.۵ ذوب به طور متوسط در روز است که میزان مهم و قابل توجهی در صنعت فولاد محسوب می‌شود.

به گزارش معدن نامه؛ مسیب فتاح المنان درباره رکورد تازه شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه موفق شد در فروردین ماه سال جاری، رکورد تولید بیش از ۷۰۰ هزار تن تختال را در ناحیه فولاد سازی و ریخته گری مداوم به ثبت رساند که نسبت به رکورد قبلی (۶۶۲ هزار تن در اسفندماه ۹۹) رشد ۳۸ هزار تنی را نشان می‌دهد. همچنین این مقدار نسبت به زمان مشابه سال گذشته نیز افزایش بیش از ۶۰ هزار تنی داشته است.

وی با اشاره به تفاوت یک روزه اسفند ۹۹ و فروردین ۱۴۰۰، افزود: میانگین ذوب روزانه برای تولید این حجم از تولیدات در اسفندماه برابر با ۱۲۲.۲ ذوب بود که در فروردین ماه به ۱۲۵.۵ ذوب در روز افزایش یافت. باید توجه داشت که این مقدار افزایش تولید مهم و قابل توجهی است.

مدیر متالورژی ثانویه فولاد مبارکه تصریح کرد: این افزایش تولید در حالی است که هیچ تجهیز جدیدی در این ناحیه افزوده نشده و صرفا با افزایش آماده به کاری تجهیزات، بهبود فرآیندها، کاهش ضایعات و مدیریت و کاهش زمان های توقف در انتظار بخش های بالادست و پایین دست ناحیه محقق شده است.

فتاح المنان با بیان اینکه در تولید ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه منابع انسانی نقش محوری دارند ، گفت: هماهنگی و همکاری خیلی خوب بین پرسنل این ناحیه در مقابل مشکلات مختلف از جمله خرابی ها و عیوب تجهیزات، کنترل و کاهش ضایعات و تنظیم دقیق زمان  بین فرآیندهای پیوسته درون ناحیه و استفاده بهینه از کوچکترین زمانها، در نهایت منجر به ثبت رکورد قابل توجه تولید ۷۰۰ هزار تن تختال در فروردین ماه شد.

وی خاطرنشان کرد: ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه تقریبا یک خط تولید تقریبا پیوسته است  که از حمل مواد آغاز و به ریخته گری و انبار تختال ختم می‌شود. . در هر کدام از مراحل این خط تولید اگر اتفاقی رخ دهد که منجر به خروج موقت تجهیز از خط تولید شود، روی در خط بودن سایر تجهیزات و نهایتا تولید محصول اثر منفی می گذارد. در همین راستا با افزایش ظرفیت بافرینگ (ذخیره‌سازی) ذوب، توقفات پایین دست و بالادست را کنترل کرده و مانع از تاثیر منفی این خروج تجهیزات  بر میزان تولید ناحیه شدیم.

مدیر متالورژی ثانویه فولاد مبارکه در نهایت از تلاش همه پرسنل این ناحیه و سایر بخش‌ها که در ثبت این رکورد جدید و مهم دست داشته‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید