دوشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۱۷:۱۳:۳۹
دسته بندی: اخبار ویژه
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1399 - 19:55

عباسی مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان:


زیرساخت ها و تسریع توسعه در فولاد سنگان

عباسی مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان:
زیرساخت ها و تسریع توسعه در فولاد سنگان

زیر ساخت یکی از اساسی ترین مولفه های هر مجموعه محسوب می شود واحد پروژه های زیرساخت‌, وظیفه اجرای طرح‌های زیرساختی مانند ساختمان های جانبی, ایجاد مسیرهای دسترسی‌، محوطه سازی, تأمین آب، گاز و برق مجموعه را بر عهده دارد.  و اقدامات این واحد پیش‌نیاز طرح اولیه و توسعه‌ای در آینده است.زیر ساخت یکی از اساسی ترین مولفه های هر مجموعه محسوب می شود واحد پروژه های زیرساخت‌, وظیفه اجرای طرح‌های زیرساختی مانند ساختمان های جانبی, ایجاد مسیرهای دسترسی‌، محوطه سازی, تأمین آب، گاز و برق مجموعه را بر عهده دارد.  و اقدامات این واحد پیش‌نیاز طرح اولیه و توسعه‌ای در آینده است.

به گزارش  معدن نامه به نقل از روابط عمومی شرکت , عباسی مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان عنوان کرد:

 یکی از مسائل ضروری در تحقق اهداف شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان فراهم آوردن زیر ساخت های مناسب و رفع  نیاز های اولیه پروژه می باشد که خوشبختانه توانسته ایم با وجود تمامی مشکلات و موانع پیش رو به اهداف و برنامه های پیش بینی شده دست یابیم.

وی با اشاره به وجود پروژه های متعدد و اثر گذار در این مجموعه افزود :

یکی از مهمترین پروژه‌های زیرساختی تعریف‌شده در سال گذشته که در ابتدای ورود بنده به مجموعه فولاد متوقف شده بود پروژه تصفیه آب به روشRO  بودکه به حمد الله توانستیم با تلاش همکاران و لطف خداوند این مجموعه را به بهره برداری برسانیم.

این پروژه ضمن تامین آب پروسس مورد نیاز دو کارخانه گندله سازی و کنسانتره وظیفه تامین آب شرب مورد نیاز کل کارخانه را نیز بر عهده دارد .

عباسی با اشاره به دیگر ویژگی های پروژه های زیر ساخت افزود:

پروژه نوار نقاله انتقال باطله خشک  کارخانه کنسانتره فولاد سنگان نیز در همین مدت اجرا و به بهره برداری رسیده است که با توجه به ضرورت و اهمیت حفظ محیط زیست  و منابع آبی فولاد سنگان خراسان به عنوان اولین شرکت پیشگام در این زمینه اقدام به بازیافت آب و بازگشت مجدد آن به چرخه تولید کارخانه میکند که هدایت مواد باطله کارخانه  از طریق این نوار نقاله به محل انباشت باطله انتقال دهد.

از دیگر پروژه های  واحد زیرساخت که در طول سال اخیر انجام شده می توان به  محوطه سازی و ایجاد مسیرهای دسترسی سایت فولاد سنگان اشاره کرد که در این پروژه حدود 80 هزار مترمربع آسفالت و محوطه‌سازی انجام داده‌ایم. از سال گذشته تا کنون موفق شده‌ایم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات زیرساختی حدود 90 درصد پروژه محوطه‌سازی فاز یک را تکمیل کنیم که این شامل دسترسی‌ها و همچنین زیباسازی فضا بوده است.

  • زیرساخت ها ؛حلقه ی مفقوده ای که اکنون، زمینه ساز توسعه و پیشرفت شده است.

عباسی در ادامه به پیش‌نیازهای تولید اشاره کرد و افزود: کارخانه در ابتدای امر برق لازم برای واحد گندله‌سازی را تأمین کرده بود که با راه‌اندازی واحد کنسانتره سازی این میزان برق کفایت نمی کرد. به‌طوری‌که تنها خط برق 20 کیلوولت وجود داشت و در ادامه موفق شدیم خط انتقال 33 کیلوولت را احداث و به بهره برداری برسانیم که برق لازم برای هردو واحد کارخانه ای و تمام سایت فولاد سنگان را تأمین می کند.

مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان به برنامه‌های جاری اشاره کرد و گفت: پروژه روشنایی محوطه از دیگر پروژه های شرکت فولاد سنگان در بخش زیرساخت است که با توجه به سرمایه گذاری انجام شده ودر جهت حفاظت و تامین امنیت اموال و دارایی ها روشنایی کل کارخانه به مساحت 150 هکتار به اتمام رسید که با عملی  شدن این پروژه تغییر محسوسی را در وضعیت روشنایی سایت شاهد بودیم

 بعلاوه اینکه پروژه‌هایی مانند تسهیل دسترسی ورود از درب شرقی بود که به حمدالله در سال 99 به اتمام رسید. از دیگر پروژه های در دست انجام بخش زیرساخت می توان به پروژه تصفیه خانه فاضلاب فولاد سنگان, احداث لاگون برای کارخانه کنسانتره و گندله در زمین باطله, آماده سازی زمین  محل انباشت باطله خشک کارخانه , احداث سوله انباشت کنسانتره و آماده سازی درب شرقی کامیونی جهت تسهیل تردد کامیونها  اشاره کرد.

عباسی در پایان با اشاره به حضور پر رنگ فولاد در منطقه و توجه ویژه مدیریت به توسعه مناطق محروم و اشتغال زایی خاطرنشان کرد که از ظرفیت و توان بخش خصوصی و پیمانکاران محلی به نحو احسن در مجموعه پروژه های زیر ساختی  بهره برده ایم و در آینده نیز این روند ادامه خواهد یافت.

معدن نامه در قبال اخبار ارسالی از سوی سازمانها، نهادها، شرکتها و ... هیچگونه مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 2678 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  00989121302339  پیامک بفرمایید.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید