دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۳:۴۴
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار ویژه
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران:


رشد ۵۰ درصدی حفاری اکتشافی نسبت به سال گذشته

دکتر سعدمحمدی از افزایش یک‌میلیارد تنی ذخیره منابع معدنی شرکت ملی مس ایران خبر داد. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در تشریح جزئیات این ذخایر عنوان کرد: یک میلیارد تن ذخیره جدید با عیار متوسط نیم درصد، اکتشاف و به دارایی‌های برترین شرکت بازار سرمایه کشور اضافه شد. سعدمحمدی با اشاره به رشد ۵۰ […]دکتر سعدمحمدی از افزایش یک‌میلیارد تنی ذخیره منابع معدنی شرکت ملی مس ایران خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در تشریح جزئیات این ذخایر عنوان کرد: یک میلیارد تن ذخیره جدید با عیار متوسط نیم درصد، اکتشاف و به دارایی‌های برترین شرکت بازار سرمایه کشور اضافه شد.

سعدمحمدی با اشاره به رشد ۵۰ درصدی حفاری اکتشافی افزود: امسال موفق به انجام ۱۰۰ هزار متر حفاری اکتشافی شدیم که نسبت به سال ۱۳۹۸ رشد ۵۰ درصدی و نسبت به سال ۱۳۹۷ رشد ۲۵۰ درصدی داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران گفت: یکی از برنامه‌های شرکت مس در کنار رشد فعالیت‌های اکتشافی برنامه‌ریزی برای خرید تجهیزات جدید و سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به‌روز دنیا برای فعالیت‌های اکتشافی است، به همین منظور فرآیند خرید ۱۵ دستگاه جدید حفاری که توانایی اکتشاف در اعماق را دارد نهایی شده است. با ورود این دستگاه‌ها شاهد نو شدن ناوگان و تجهیزات اکتشافی خواهیم بود و با استفاده از سیستم‌های نرم‌افزاری و هوشمند فنی و الکترونیکی و سیستم‌های ماهواره‌ای و اکتشاف ابرهای الکترونیکی بتوانیم یک نگاه جدید و عملیاتی و فنی را در کشور فراهم کنیم تا با قدرت بیشتری در سال آینده ذخایر بسیار بزرگ‌تری را به منابع معدنی کشور اضافه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته تقریباً نزدیک به ۷۰ هزار متر و سال ۱۳۹۷، ۳۹ هزار و ۵۰۰ متر عملیات حفاری اکتشافی داشتیم که نتایج ناشی از اکتشافات صورت‌گرفته بسیار خوب بوده است به طوریکه در منطقه سونگون در استان آذربایجان شرقی ۲۶۵ میلیون تن دیگر به ذخایر قبلی سونگون اضافه شد و همچنین تاکنون نزدیک به ۷۳۰ میلیون تن ذخیره جدید با عیار ۴۸ صدم درصد در منطقه «سریدون» در استان کرمان اکتشاف کردیم.

سعدمحمدی با ابراز امیدواری به ارتقاء رتبه جهانی کشور به لحاظ ذخیره از هفتم به ششم افزود: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ با گسترش پهنه‌ها و عملیات اکتشافی رکورد بیش از ۲۰۰ هزار متر حفاری ذخایر جدیدی را برای کشور ارمغان بیاوریم و شاهد ارتقاء رتبه جهانی کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در آخر عنوان کرد: با هدف اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش‌افزوده با دستیابی به ذخایر جدید و توسعه فعالیت‌های معدنی در خراسان رضوی، آذربایجان غربی، اردبیل، یزد و سیستان بلوچستان به دنبال گسترش دادن فعالیت‌های اکتشافی در این مناطق هستیم.

 

اکتشافات موفق, به دانش نوین نیاز دارد

دست‌یابی به سیستم‌های پایدار با انجام بازرسی های موثر

طرح جامع فولاد، نیاز به انجام سالانه ۲ میلیون متر عملیات حفاری دارد

پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی اسکله پارسیان مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید