یکشنبه, ۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۲:۳۶
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار برگزیده
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰

تحقق اهداف رهبری در سال جهش تولید؛


جذب سرمایه بالای منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در سالی که گذشت

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با بیان اینکه این مجموعه ظرفیت ها و پتانسیل‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری و همچنین اجرای طرح‌های صادرات محور دارد از انعقاد تعداد ۹ قرارداد سرمایه‌گذاری در سال گذشته خبر داد.به گزارش پایگاه خبری معدن‌نامه به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس؛ حسن خلج طهرانی افزود: منطقه ویژه به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد، نزدیکی به مهمترین معادن سنگ آهن کشور و وجود خطوط ریلی و حمل و نقل دریایی،بسیاری از شرکتهای سرمایه گذار را ترغیب به سرمایه گذاری در این منطقه نموده است.

وی از شرکتهای ستاره سیمین هرمز، گروه گسترش سرمایه گذاری بین المللی ارزش، ماد شیمی، لاستیکهای صنعتی مبارکه، کرومیت میامی فردوس، یگانه پیشو مکران، دنیای بوره ایرانیان، هومان راهبرد سیستم به عنوان شرکتهای سرمایه‌گذار که طی سال ۹۹ در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس قرارداد منعقد کرده اند نام برد.
خلج طهرانی در ادامه افزود: شرکت “ستاره سیمین هرمز” با سرمایه‌گذاری ۲۴۶۶ میلیون یورویی و ایجاد ۱۱هزار شغل سهم بیشتری در اشتغال جوانان بومی منطقه داشته است. “گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین المللی ارزش” با ۴۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی ۱۳۵ نفر، نیز در ایجاد شغل در منطقه ویژه، نقش داشته است. پس از آن شرکت مادشیمی با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری و ایجاد ۱۲۲ ظرفیت شغلی در جایگاه سوم قرار گرفته است.
وی گفت: همچنین دو شرکت “کرومیت میامی فردوس” و “لاستیکهای صنعتی مبارکه” هم با سرمایه‌گذاری به ترتیب ۱۲۶ و ۱۰ میلیون دلاری در ایجاد مجموعا ۲۳۵ فرصت شغلی نقش داشته اند.
در پایان خلج طهرانی افزود: منطقه ویژه خلیج فارس نیز تلاشهای تحسین برانگیزی در جهت تسهیل هرچه بیشتر بستر تولید و توسعه زیرساخت های مورد نیاز برای دستیابی به این هدف و به حرکت درآوردن چرخ های اقتصاد کشور و افزایش ارزآوری داشته است ودر تلاش هستیم  با تامین و توسعه زیرساخت‌ها در منطقه  بتوانیم  شرکتهای زیادی در این منطقه سرمایه گذاری کرده و زمینه اشتغال جوانان را فراهم نمایند.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید