یکشنبه, ۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۱:۲۳
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار برگزیده
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹

مدیر عملیات عرضه بورس کالا اعلام کرد؛


تکمیل اطلاعات عرضه زنجیره فولاد در بورس کالا

مدیر عملیات عرضه بورس کالا اعلام کرد؛
تکمیل اطلاعات عرضه زنجیره فولاد در بورس کالابه گزارش پایگاه خبری معدن‌نامه؛ مدیر عملیات عرضه بورس کالا گفت: اطلاعات محصولات پایین‌دستی فولاد تا پایان امسال به زنجیره عرضه محصولات فولادی بورس کالا اضافه خواهد شد.
احمد رحیمی از برنامه‌ریزی این بورس برای مقابله با رانت و شفافیت بیشتر عرضه محصولات فولادی خبر داد و اظهار داشت: برای اینکه این شفافیت ایجاد شود اطلاعات از ابتدا تا انتهای عرضه محصولات فولادی به صورت شفاف در اختیار متقاضیان قرار گرفته و همه به صورت یکسان می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

مدیر عملیات عرضه بورس کالا همچنین افزود: طبق هماهنگی با دفتر ریاست جمهوری و مجلس از سال گذشته ارائه اطلاعات عرضه‌های زنجیره‌های فولاد از سنگ‌آهن تا تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی، انجام شده و در محصولات پایین‌دستی نیز این اقدامات در حال انجام است که تا پایان امسال به به زنجیره عرضه محصولات فولادی بورس کالا اضافه خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا همه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان محصولات فولادی ملزم به عرضه محصولات در سامانه بورس هستند، عنوان کرد: این الزام در حال حاضر روی یکسری از محصولات مانند شمش، میلگرد، تیرآهن و ورق وجود دارد ولی در حال حاضر روی زنجیره‌های قبل و بعد از تولید این محصولات این الزام وجود ندارد اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش داریم کلیه زنجیره‌های تولید و عرضه به طور شفاف در بورس کالا ارائه شود تا هم در همه نقاط کشور و هم با تنوع بیشتر، پاسخگوی نیاز مشتریان و متقاضیان این محصولات باشیم.

رحیمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای شفافیت و مقابله با رانت در عرضه محصولات فولادی خاطرنشان کرد: از ابتدای تاسیس بورس کالا بستری ایجاد شده تا محصولات در معرض دید عموم قرار گیرد و همه متقاضیان خرد و کلان در هر نقطه از کشور می‌توانند از طریق سایت بورس کالا به این اطلاعات دست یابند و اقدام به خرید کنند و این دسترسی به صورت یکسان و برابر در اختیار همگان است.

بر اساس گزارشی از مهر، وی تصریح کرد: این شفافیت ارائه اطلاعات محصول و خریداران و فروشندگان کار را برای نهادهای نظارتی آسان کرده و تمامی زنجیره تولید و عرضه محصولات فولادی در دسترس و قابل استناد است.

تحقق ۷۸ درصدی اهداف شرکت های ایمیدرو در ایجاد فضای سبز/ الزام

امسال کل زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه می شود

تعلیق ۶ ماهه صادرات در صورت عدم عرضه فولاد به بورس

تغییر نگاه از ایجاد سودآوری برای صاحبان سرمایه به ایجاد منفعت برای

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید