دوشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۰:۲۷
https://daisytube.mobi/
دسته بندی: اخبار ویژه
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰

استفاده از ظرفیت معادن در توسعه زیربنایی به قوت خود باقی است

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: بهره‌مندی از حقوق دولتی مرتبط با معادن در مسیر بهسازی و ایجاد راه‌های روستایی مجاور معادن ادامه دارد.به گزارش پایگاه خبری معدن‌نامه به نقل از شاتا، حبیب امین‌زاده افزود: طی روزهای گذشته عملیات اجرایی بهسازی مسیرهای روستایی در شهرستان های سراب و بناب به ارزش یکصد و بیست میلیارد ریال به اتمام رسید.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی اضافه کرد: در این ارتباط جاده دسترسی دو روستا در شهرستان سراب به طول ۵.۵ کیلومتر و مسیر سه روستا در شهرستان بناب به طول ۷.۵ کیلومتر بهسازی و تعمیر شد.
امین‌زاده با اشاره به بخشی از اقدامات مشارکتی سازمان صمت و اجرای طرح‌های عمرانی از محل یک درصد اعتبارات حقوق دولتی اظهار داشت: تردد خودروهای سنگین معدنکاران از مسیرهای در مسیرهای روستایی با عمر بیش از ۲۰ سال، باعث تخریب این مسیرها می‌شود که سازمان صمت بر اساس وظیفه ذاتی خود اضافه کرد از محل حقوق دولتی پرداختی از سوی معادن اقدام به بهسازی آنها می نماید.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و در صورت تخصیص به موقع اعتبارات پیش بینی شده، عملیات اجرایی، تعمیر و بهسازی مسیرهای روستایی استان به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال انجام شود.
گفتنی است سال گذشته نیز مسیرهای روستایی مرتبط با معادن در برخی از شهرستان های استان تعمیر و عملیات بهسازی آنها انجام شده بود.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید