مهندس مرتضی یزدخواستی، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در گفتگو با معدن نامه مطرح کرد:

حضور صبا فولاد خلیج فارس و فولاد هرمزگان در افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس قطعی است / صبا فولاد خلیج فارس زمین مالکیت خود را در پروژه خواهد آورد

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

روز گذشته شاهد انعقاد یک تفاهم نامه مهم در بخش جنوب کشور بودیم. تفاهم نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با مشارکت بخش خصوصی با حضور خداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو ، عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه ، خلج طهراني مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و همتی استاندار هرمزگان منعقد شد. طبق این تفاهم نامه بنا شده است يك شركت جديد براي برنامه ريزي توليد تا سقف ١٠ ميليون تن فولاد تاسيس شود که تاكنون شركتهاي فولاد هرمزگان و صبا فولاد در اين شركت جديد اعلام آمادگي كرده و سهم دارند. در خصوص میزان فعالیت و برنامه شرکت صبا فولاد گفتگویی با مهندس مرتضی یزدخواستی، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس داشتیم.

یزدخواستی در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد: در افق ١٤٠٤ ده ميليون تن توليد به بندر عباس اختصاص داده شده كه حدود ٥ ميليون تن آن در حال حاضر توليد مي شود برنامه اين پروژه توليد مابقي يعني حدود 5 ميليون تن باقی مانده است که صبا فولاد خلیج فارس هم اعلام همکاری در پروژه کرده است.

وی عنوان کرد: حضور صبا فولاد خلیج فارس و فولاد هرمزگان در این پروژه قطعی شده بعلاوه اینکه ایمیدرو، شرکت ملی فولاد و مادکوش نیز مشارکت خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس افزود: فعلا در طرح اولیه صبا فولاد خلیج فارس بخشی از زمین را برای پروژه به کار می گیرد ولی این بدان معنا نیست که سرمایه گذاری دیگری نداریم و میزان سرمایه گذاری ها و سهم شرکتها در جلسات بعدی در قالب یک هیئت اجرایی مشخص و اجرایی خواهد شد، شرکت فولاد تکنیک مشاور پروژه خواهد بود.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟