تولید واله به چهارصد میلیون تن سنگ آهن خواهد رسید

تب‌های اولیه

برزیل و استرالیا بزرگترین ذخایر سنگ آهن دنیا را دارا هستند در این میان شرکت معدنی چندملیتی واله برزیل، در فهرست بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن جهان در بالای لیست قرار دارد. این شرکت علاوه بر سنگ آهن یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نیکل جهان است و زغال سنگ، مس و منیزیم نیز تولید می‌کند. البته بالغ بر 95 درصد تولید سالانه واله به سنگ آهن و گندله اختصاص دارد. این شرکت در سال 2018 حدود 6.6 درصد سنگ آهن و گندله بیشتری نسبت به سال قبل از آن تولید کرد.

در این بین حادثه شکسته شدن سد باطله در یکی از معادن واله که در تاریخ 25 ژانویه سال 2019 خسارات زیادی وارد کرد و نتیجه آن اخباری بود که از کاهش 70 میلیون تنی تولید سالانه این شرکت خبر می داد و با توجه به اینکه شکسته شدن این سد به دلیل رعایت نشدن ایمنی بوده است دستور توقیف فعالیت چند معدن دیگر به واسطه مشکلات ایمنی نیز داده شد و تمام این مسایل احتمال کاهش تولید سالانه سنگ آهن این مجموعه را قوی تر می کرد.  

در این بین اخبار جدیدی از شرکت معدنی واله برزیل اعلام شده است که تا حدود دو تا سه سال آینده تولید این شرکت برای محصول سنگ آهن به 400 میلیون تن در سال خواهد رسید. با توجه به اینکه این شرکت بزرگ و تعیین کننده در بازار سنگ آهن اولویت خود را ایمنی مجموعه قرار داد بعد از شکسته شدن سد فوق الذکر صرفا تولید برای شرکت مطرح نبود که نهایتا سبب شد در سه ماهه ابتدایی سال حدود پنج میلیارد دلار کاهش ارزش داشته باشد.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (7 votes)

نظر شما چیست؟