مبنای تولید فولاد در کشور دلاری نیست

تب‌های اولیه

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران گفت: مبنای تولید و نهاده های تولید فولاد در کشور از قبیل گاز، برق، سنگ آهن و دستمزد کارگران دلاری نیست.

امیرحسین کاوه افزود: متاسفانه صنایع بالادستی به نحوی فرهنگ سازی کرده اند که وقتی فولاد به بورس کالا و کشف قیمت می رسد قیمت جهانی ملاک عمل قرار می گیرد.
وی همچنین اظهارداشت: بطورکلی با توجه به نحوه فروشی که در بورس کالا متداول است در شرایط متلاطم این روش فروش یعنی حراج و مزایده به گرانی هرچه بیشتر فولاد در کشور کمک می کند و متاسفانه کسی هم نیست این موضوع را بصورت ریشه حل و فصل کند.
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران گفت: برای رفع این مشکل (تلاطم و بهم ریختگی بازار فولاد در داخل) مسئولان وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد باید یکبار دیگر از ابتدای موضوع کشف قیمت را بصورت جدی در بورس بررسی کنند.
وی در ادامه افزود: واقع امر اینکه در بورس کالا نمی توان شاهد این بود که عرضه کننده انحصاری و تقاضا کنندگان متعدد و همینطور میزان عرضه همیشه کمتر از تقاضا باشد.
کاوه بیان داشت: شرایط فروش در بورس کالا باید متغیر و متحول شود چرا که بورس کالا اکنون محل شفاف سازی نیست.
وی به یادآورشد: اصلاح روش کشف قیمت در بورس ضرورت دارد چون سازو کارهای درست و منطقی در نهاد مزبور حاکم نبوده و بیشتر هیجانی است.
برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند./رادیو اقتصاد

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (9 votes)

نظر شما چیست؟