30 تا 35 درصد از كل توليدات فولاد كشور توسط معدن چادرملو

تب‌های اولیه

مدیر مجتمع معدنی چادرملو با اشاره به این مطلب که 30 تا 35 درصد از كل توليدات فولاد كشور توسط معدن چادرملو تامین می‌شود گفت: ذخيره زمين‌شناسي معدن چادرملو بالغ بر 400 ميليون تن که در حال حاضر تنها 62 ميليون تن از این ذخاير باقي‌مانده است و پيش‌بيني مي‌شود طي 4 سال آينده به اتمام برسد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی چادرملو سيد محمد ابريشمي وی تاکید کرد: با توجه به وابستگی یک سوم واحدهای فولادی کشور به سنگ‌آهن چادرملو و کاهش عمر اقتصادی این معدن، دسترسی و بهره‌برداری از معادن جدید از جمله معدن دی 19 اجتناب ناپذیر است.

وي با اشاره به اين كه هدف ما استخراج سنگ آهن با خلوص بالا است اضافه كرد: در حال حاضر عيار سنگ‌آهن مزبور بالغ بر 53.5 درصد است گفت: خلوص فسفر موجود در سنگ‌آهن معدن چادرملو در حال حاضر بالغ بر 9 دهم درصد است كه میزان در فرآیند تولید کنسانتره آهن به 1 دهم درصد كاهش يابد.

وي در ادامه، پیش‌بینی توليد سال جاري کنسانتره در 5 خط تولید چادرملو را 9 ميليون تن عنوان کرد و افزود: تمامی توليد كنسانتره چادرملو برای تامین نیاز کارخانجات فولادی داخل کشور مصرف می‌شود و هیچگونه صادراتی صورت نمی‌گیرد.

به گفته  ابریشمی در صورت دسترسی به ذخیره سنگ‌آهن انومالی دی 19 پیش‌بینی می‌شود اين معدن جديد بتواند تا 15 سال نياز چادرملو برای تولید سنگ‌آهن را مرتفع کند.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (8 votes)

نظر شما چیست؟