آنچه در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ملی صنایع مس ایران گذشت؛

2 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی فملی به صندوق بازارگردانی تخصیص یافت/ سعدمحمدی موافقت کرد تا دو هزار میلیارد تومان به صندوق بازارگردانی مس برای بازارگردانی سهام تصویب شود

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه
امروز دوشنبه، دهم آذرماه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ملی صنایع مس ایران با هدف افزایش سرمایه ۹۷ درصدی از محل سود انباشته برگزار شد. مراسم این مجمع به دلیل شیوع بیماری کرونا به‌صورت آنلاین انجام گردید. بعد از اخذ مجوزهای لازم از بازرس قانونی و هیأت مدیره شرکت و سازمان بورس مراحل افزایش سرمایه شرکت مس از 10 هزار و 140 میلیارد تومان به 20 هزار میلیارد تومان نهایی شد و برای تصمیم‌گیری و تایید نهایی در مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه گردید که مورد تایید قرار گرفت. در این مجمع فوق العاده 2 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی فملی به صندوق بازارگردانی تخصیص یافت. سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس با این موضوع موافقت کرد تا دو هزار میلیارد تومان به صندوق بازارگردانی مس برای بازارگردانی سهام تصویب شود.
وی در این مجمع عنوان کرد: تا پایان آبان‌ماه سال 1399، شرکت ملی صنایع مس ایران 235 هزار و 400 تن آند و 183 هزار و 300تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه امسال به ترتیب رشد 9 و 6 درصدی را نشان می‌دهد. بررسی و مقایسه آمار تولید آند شرکت مس در هشت‌ماهه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه نشان می‌دهد که شرکت مس با رشد 16 درصدی 31 هزار و 594 تن بیشتر آند تولید کرده است. در تولید کاتد هم، مقایسه 8 ماهه نخست امسال با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد 6درصدی است و شرکت مس در مجموع در مقایسه با مدت زمان مشابه 10 هزار تن بیشتر کاتد تولید کرده است.
سعدمحمدی با بیان این‌که شرکت مس در این بازه زمانی در تولید کنسانتره مس نیز از برنامه جلوتر بوده است، اظهار داشت: طی این مدت، شرکت مس 804 هزار و 479 تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ 761هزار و 225 تنی، رشد 6 درصدی نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: به‌طور کلی تولید کنسانتره مس در مجتمع‌های سه‌گانه سرچشمه، شهربابک و سونگون تا پایان آبان‌ماه سال 1399،  تحقق 71 درصدی نسبت به برنامه سال پیش‌بینی شده داشته است.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس اشاره کرد و گفت: در هشت ماهۀ ابتدایی امسال این شرکت در مجموع 195 هزار و 231 تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه رشد 3 درصدی داشته است. شرکت مس در این بازه زمانی، درمجموع 117میلیون و  994 هزار تن سنگ معدن استخراج کرده است که نسبت به برنامه 114 میلیون و 962 هزار تنی امسال 3 درصد رشد داشته است.
وی افزود: در هشت ماهه هم به لحاظ تولید و هم سود صعودی عمل کردیم. در بحث اکتشاف نیز باید به «امکان بهره برداری» تبدیل شود و به دنبال تغییر الگوی رفتاری هستیم تا با تکیه بر دانش روز دنیا امکان آن را فراهم خواهیم کرد.
سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت اعلام کرد: رتبه بندی صنعت مس ایران در سال ۲۰۲۰ در تولیدات معدنی در آسیا ۴ و‌ دنیا ۱۵ است این رتبه برای تولیدات ذوب در آسیا ۵ و در دنیا ۱۴ است برای تولیدات مس پالایش شده نیز در آسیا ۶ و دنیا ۱۷ می باشد.
دکتر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت مس در خصوص طرح‌های توسعه‌ای معدن مس درآلو، معدن مس دره‌زار، چاه فیروزه و فلوتاسیون سرباره که با بهره‌برداری از آنها به ظرفیت تولیدی مجتمع مس سرچشمه افزوده خواهد شد و اشتغال‌زایی چشمگیری در استان کرمان ایجاد خواهد کرد، ارائه داد.
وی در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت اعلام کرد: کل فروش شرکت مس تا پایان آبان‌ماه سال جاری با همت و تلاش تمامی پرسنل صنعت مس به عدد 23 هزار و 85 میلیارد تومان رسید. کل فروش سال گذشته شرکت مس برابر با 22 هزار و 700 میلیارد تومان بود در حالی که شرکت مس در هشت‌ماه سال 99 موفق به فروش بیش از 23 هزار میلیارد تومان شد. فروش هشت‌ماهه شرکت ملی صنایع مس ایران در سال گذشته برابر با 13 هزار و 982 میلیارد تومان بوده است، این میزان فروش، رشد 72 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. همچنین شرکت ملی مس در آبان‌ماه موفق به کسب درآمد 3 هزار و 600 میلیارد تومانی شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 127 درصدی داشته است. میزان فروش شرکت مس در آبان‌ماه سال گذشته 1692 میلیارد تومان بوده است.
سعدمحمدی تاکید کرد: افزایش درآمد شرکت مس برخلاف بسیاری از شرکت‌های دیگر تنها ناشی از نرخ تسعیر ارز نیست و بخشی از این افزایش درآمد بر پایه افزایش در تولید و فروش شکل گرفته است.

در انتهای این مجمع 2 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی فملی به صندوق بازارگردانی تخصیص یافت و مدیرعامل شرکت ملی مس با این موضوع موافقت کرد تا دو هزار میلیارد تومان به صندوق بازارگردانی مس برای بازارگردانی سهام تصویب شود.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟