۷۸۰۰ميليارد ريال از بدهي هاي ايدرو و ايميدرو تهاتر مي‌شود

تب‌های اولیه

تهاتر طلب‌ها با بدهي‌هاي سازمان هاي گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) و توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) تا سقف ۷۸۰۰ ميليارد ريال در لايحه بودجه ۹۹ كل كشور مجاز شمرده شد. 

مطابق بند «ه» تبصره هفت ماده واحده لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور، به دولت اجازه داده مي شود مطالبات قبل از سال ۹۷ سازمان هاي گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) و توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) بابت مشاركت در تامين سرمايه بانك تخصصي صنعت و معدن و همچنين مطالبات سازمان هاي مذكور و وزارت نفت از طريق شركت دولتي تابعه بابت سهم متعلق به آنها از واگذاري سهام مطابق قوانين مربوط را با بدهي آنها به دولت بابت ماليات و سود سهام تا سقف ۷۸۰۰ ميليارد ريال به صورت جمعي- خرجي از طريق گردش خزانه تهاتر كند.

تهاتر بدهي ها با طلب ها پس از تاييد سازمان حسابرسي،‌ يكي از راه هايي است كه توان مالي سازمان ها را براي انجام وظايف توسعه اي خود ياري مي كند.

حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران، صبح روز (يكشنبه) لايحه بودجه ۴۸۴ هزار ميليارد توماني سال ۹۹ را به مجلس ارائه كرد.

بودجه سال ۹۹ كل كشور از نظر منابع حدود ۱۹ ميليون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ ميليارد و ۹۱۰ ميليون (۱۹.۸۸۷.۳۷۰.۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ريال و مصارف بودجه نيز معادل همين رقم تعيين شده است.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟