وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با اعضای فراکسیون ولایی مجلس:

کاهش 23 درصدی واردات در سال 97 / برای برخورد با فساد و رانت با هیچ کس تعارف ندارم

تب‌های اولیه

وزیر صنعت ،معدن و تجارت صبح امروز در نشست با اعضای فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش 23 درصدی واردات در سال 1397 گفت: واردات کالاهای مصرفی بیش از 30 درصد کاهش و واردات مواد اولیه نیز حدود 16 درصد در سال 97 نسبت به سال 96 کاهش یافته است.

برای برخورد با فساد و رانت با هیچ کس تعارف ندارم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اجازه نخواهم داد در این شرایط که همه باید پای کار باشند و به تولید کمک کنند، عده ای تحت هر عنوانی به منافع خود فکر کنند،ادامه داد: در برخورد با فساد با احدی تعارف ندارم. در وزارت صمت هیچ رانتی داده نشده است و از این به بعد هم داده نخواهد شد.

تأکید بر تقویت توان ساخت داخل

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر تقویت توان ساخت داخل در حوزه قطعات خودرو، گفت: تقویت توان ساخت داخل اولویت امسال بنده است و از تولید کنندگانی که بتوانند در این زمینه کمک کنند با تمام توان حمایت می کنیم.

با تمام توانم به کار ادامه می دهم

رحمانی با بیان اینکه با تمام توان مان مشغول به کار هستیم، تصریح کرد: بنده هیچ گاه و هیچ جا نگفتم که نمی‌توانم کار کنم و خدمت به مردم و بهبود شرایط و کمک به تولید کنندگان و صنعتگران افتخار بزرگی است که بابت آن در درگاه خداوند متعال شکرگزار هستم.

استفاده از توان اتاق و بسیج اصناف برای نظارت بر قیمت‌ها

رحمانی در خصوص کنترل قیمت کالاها در بازار نیز بیان کرد: برنامه داریم از توان اتاق اصناف و بسیج اصناف برای کمک به کنترل بازار و نظارت بر قیمت ها  استفاده کنیم و مطمئناً با ورود بسیج اصناف اوضاع بهتر می شود. در بخش نظارت بازار بر بازار و قیمت ها توجه ویژه داریم.

نمایندگان مسائل را شفاف سازی کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا مسایل را شفاف و برای نظارت بیشتر در این حوزه همکاری کنند و هر جا با فساد یا رانتی برخورد کردند اطلاع دهند و تا حصول نتیجه پیگیر باشند و اگر برخورد جدی و بدون تعارف نبود اعلام عمومی کنند.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (6 votes)

نظر شما چیست؟