پیشگامی بندر امام خمینی در بهره‌گیری از توان داخلی برای طراحی و ساخت قطعات تخلیه و بارگیری

تب‌های اولیه

به گزارش معدن نامه و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در تشریح سیاست‌های این اداره کل به منظور حمایت از شرکت‌های توانمند دانش بنیان اظهار کرد: این اداره کل در خصوص موضوع ساخت قطعات با بهره‌گیری از فرآیند مهندسی معکوس بسیاری از بردهای الکترونیکی تجهیزات استراتژیک بندری به دستاوردهای بسیار خوبی رسیده است. این موضوع علاوه بر جلوگیری خروج ارز کشور باعث کاهش زمان خارج از سرویسی تجهیزات و در نتیجه افزایش عملکرد عملیاتی و رضایتمندی مشتریان بنادر استان را در پی داشته است.
محمدعلی علایی افزود: طی دو سال گذشته و پس از آغاز فعالیت شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در حوزه بازطراحی و ساخت قطعات تجهیزات استراتژیک به تعداد جمعا 15 مدل قطعه طراحی و  69 قطعه به ارزش بیش از 1850 یورو  ساخته و مصرف  شده که معادل 87 هزار  و  966یورو صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به آمادگی مجتمع بندری امام خمینی(ره) در ارائه خدمات فنی و تخصصی و همچنین انتقال دانش فنی به سایر بنادر،گفت: به منظور ثبات در بهره برداری از ظرفیت ها و منابع داخلی کشور یکی از وظایف اصلی دستگاه های دولتی، حمایت از شرکت‌های توانمند در بخش خصوصی برای ارائه خدمات بهینه و با کیفیت می‌باشد.
وی با بیان اینکه در شرایط خاص کنونی کشور با اینگونه دستاوردها می‌تواند گام‌های  بسیار مهم و قابل توجه‌ای را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بردارد، افزود: تمرکز بر اشتراک دانش به دست آمده در بین بنادر کشور به عنوان یک اولویت اصلی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) دنبال می‌شود که می‌تواند گستره‌ی این اقدامات را به جغرافیای سایر بنادر گسترش دهد.
محمدعلی علایی در پایان گفت: پیروی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص توجه ویژه به مقوله اقتصاد مقاومتی، خودکفایی و کاهش وابستگی به خدمات شرکت‌های خارجی به‌عنوان یک ضرورت در صنایع کشور به ویژه در حوزه خدمات بندری حائز اهمیت است.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (3 votes)

نظر شما چیست؟