هند به سوی ایجاد مکانیزم های جدید نظارت بر واردات مس و آلومینیوم

تب‌های اولیه

در تلاش برای ایجاد شفافیت و پاسخگویی در قیمت گذاری و کیفیت واردات ، دولت سیستم های نظارت بر واردات آلومینیوم و مس را به کار می گیرد.

به گفته منابع ، وزارت معادن در مرحله پیشرفته ای برای دستیابی به سیستم های نظارت بر واردات قرار دارد.

این پيشنهادمبنی بر نظارت بر واردات ۴۳ ماده آلومينيومي در بخش ۷۶ كد HS از مجموع ماده ۹۱ است. به طور مشابه، از ۵۱ مورد تولیدات مس، ۴۷ مورد تحت نظارت فصل ۷۴ کدHS برای واردات در قرار گرفته اند.

این وزارتخانه پیش از این برای تحقق یافتن این موضوع  با ذینفعان جلسات مختلفی ر ابرگزار کرده است.

نظارت بر 43 ماده آلومینیومی ۹۹.۰۸ درصد از کل ارزش آلومینیوم وارداتی را پوشش می دهد، که در سال مالی ۲۰۱۹ در حدود ۳۸۱۶۶روپیه بود. هند ضایعات آلومینیومی که ماده اولیه برای صنایع ثانویه و پایین دستی است را به ارزش بیش از ۱۷۰۰۰ روپیه وارد می کند. هنوز مشخص نیست که آیا این سیستم نظارت شامل ضایعات آلومینیومی که بیشتر آنها توسط کشورهای توسعه یافته صادر می شود، هست یا خیر.

نظارت بر 47 ماده مسی، ۹۸.۹۷ درصد از کل واردات مس را در بر می گیرد. هند در سال مالی ۲۰۱۹ محصولات مسی به ارزش ۳۶.۸۷۳ روپیه را وارد کرد.

این سیستم نظارت بر واردات که از نوامبر ۲۰۱۹ کلید خورده است و شبیه به سیستم نظارت بر واردات فولاد خواهد بود. ۲۸۴ مورد از مواد فولادی، از میان ۷۲۳ مورد، از نظر ارزش، حجم، مشخصات فنی و کشور مبدا کنترل می شوند.

پس از تصویب وزارتخانه، سیستم نظارت بر واردات توسط اداره کل تجارت خارجی (DGFT) تصویب خواهد شد.

 

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟