معادن قزوین از پرداخت حقوق دولتی سرباز می زنند

تب‌های اولیه

علی پرزحمت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین گفت: بیشتر معادن استان از پرداخت حقوق دولتی مربوط به خود امتناع می‌کنند.

به گزارش معدن نامه به نقل از ایرنا، علی پرزحمت بابیان اینکه به دنبال اتخاذ راهکارهای مناسب در جهت دریافت حقوق دولتی معادن هستیم، افزود: یک درصد از محل فروش منابع معدنی توسط معدن کاران باید در جهت بهسازی جاده‌های روستایی مورداستفاده قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: بسیاری از معادن استان حتی در ساخت راه دسترسی خود نیز اقدام نمی‌کنند و با حمل بار اضافی موجب تخریب راه‌های روستایی می‌شوند.

این مسئول گفت: از توسعه فعالیت‌های معدنی در استان و فعالان این بخش حمایت می‌کنیم اما در این حوزه باید حقوق دولتی نیز مطابق با قانون پرداخت شود.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت قزوین افزود: معادن استان سال گذشته با کسب درآمد 40 میلیارد ریالی تنها یک میلیارد و 100میلیون ریال تحت عنوان حقوق دولتی پرداخت کرده و در این خصوص کوتاهی داشته‌اند.

این مسئول با اشاره به مراجعه متعدد مردم و شکایت از فعالیت معادن و ایجاد مشکلات برای راه‌های روستایی، خاطرنشان کرد: بیشترین آمار خرابی جاده‌های روستایی در استان قزوین توسط عبور و مرور ماشین‌های معادن در بخش طارم سفلی و بخش اقبال شرقی و غربی و همچنین شهرستان‌های آوج و آبیک انجام می‌شود.

پرزحمت با اشاره به برگزاری منظم نشست‌های شورای معادن استان، گفت: قزوین ازجمله استان‌های کشور است که آمار خوبی در برگزاری جلسات شورای معادن و پیگیری مسائل این حوزه دارد.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟