مهندس جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد:

مطالعات فنی-اقتصادی مبین استراتژی سرمایه گذاری است

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

در اوایل تیرماه شاهد انعقاد یک تفاهم نامه مهم در بخش جنوب کشور بودیم. تفاهم نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با مشارکت بخش خصوصی با حضور خداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو ، عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه ، خلج طهراني مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و همتی استاندار هرمزگان منعقد شد. طبق این تفاهم نامه بنا شده است يك شركت جديد براي برنامه ريزي توليد تا سقف ١٠ ميليون تن فولاد تاسيس شود که تاكنون شركتهاي فولاد هرمزگان و صبا فولاد در اين شركت اعلام آمادگي كرده و سهم دارند. در افق ١٤٠٤ ده ميليون تن توليد به بندر عباس اختصاص داده شده كه حدود ٥ ميليون تن آن در حال حاضر توليد مي شود برنامه اين پروژه توليد مابقي يعني حدود 5 ميليون تن باقی مانده است که مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه در روز انعقاد تفاهم نامه به حضور گل گهر نیز در این پروزه اشاره کرد و تاکید کرد فولادمبارکه عزم خود را برای حضور در این طرح توسعه جزم کرده و امادگی دارد به تنهایی در این طرح سرمایه گذاری کند اما با توجه به استقبال شرکتهای معدنی برای تولید فولاد به نظر می رسد طرح توسعه ۱۰ میلیون تنی فولاد محل مناسبی برای سرمایه گذاری معدنی ها باشد بنابراین لازم است سهم شرکتهای معدنی به ویژه گل گهر در این پروژه به بیش از ۳۰ درصد افزایش یابد.

در خصوص میزان و شکل همکاری گل گهر گفتگویی با مهندس جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر داشتیم.

ملارحمان در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد: این اقدام یک تفاهم کلی و تصمیم حاکمیتی محسوب می شود، قطعا توسعه فولاد مجاور آبهای آزاد نسبت به سایر مناطق مزیت هایی دارد که این پروژه را پررنگ می کند.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: در خصوص همکاری گل گهر و نحوه آن باید فکر شود، فاز اول کار که در حال انجام است مطالعات فنی- اقتصادی است که جایگاه شرکت را در آن پروژه مشخص می کند چراکه این مطالعات مبین استراتژی سرمایه گذاری است. پس از این مطالعات می توان در مورد نحوه همکاری صحبت کرد.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟