مدیرعامل فولاد مبارکه:

مدل جامع ارزیابی فولاد کشور تدوین شد/ شناسنامه‌دار کردن کلیه تولیدات فولادی

تب‌های اولیه

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به تدوین دستورالعمل مدل جامع ارزیابی فولاد کشور گفت: اگر این طرح به درستی و به طور کامل اجرا شود، از واردات فولاد بی‌کیفیت به کشور جلوگیری می‌شود.

به گزارش معدن نامه از فارس، بهرام سبحانی با تأکید بر اهمیت لزوم ارتقای کیفیت محصولات فولادی در کشور و نقش آن در افزایش رضایت مشتریان اظهار کرد: تشکل‌ها، انجمن‌ها و سازمان‌های تخصصی فولادی کشور نقش مهمی در ارتقای کیفیت فولاد تولیدی در کشور ایفا می‌کنند و الزامی است که تعاملات این تشکل‌ها در این زمینه افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد، گمرکات کشور و انجمن فولادسازان کشور، مدل جامع ارزیابی IRC-Marking در حال شکل‌گیری است که شرکت فولاد مبارکه نیز به عنوان محور این کار انتخاب شده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این طرح در دو مرحله اجرایی می‌شود که قدم اول آن، شناسنامه‌دار کردن کلیه تولیدات فولادی در کشور و تولید آن بر اساس استاندارد مشخص است.

وی ادامه داد: قدم بعدی این طرح این است که وقتی همه تولیدات داخلی شناسنامه‌دار شدند، از ورود کالاهای غیراستاندارد فولادی نیز به کشور جلوگیری به عمل می‌آید و متعاقباً هیچ کالای غیراستانداردی در سطح بازارها توزیع نمی‌شود.

سبحانی افزایش رضایتمندی مصرف‌کنندگان را نتیجه اجرای این طرح دانست و گفت: اگر این طرح به درستی و به طور کامل اجرا شود، از واردات فولاد بی‌کیفیت به کشور جلوگیری می‌شود، تبعیت کردن فولاد داخلی و وارداتی از یک استاندارد خاص موجب می‌شود تا مصرف‌کننده با خیالی راحت محصول خود را خریداری کند.

وی در پایان یادآور شد: اجرای این طرح در مراحل ابتدایی است و تا کنون دستورالعمل اولیه آن تدوین شده و در مراحل بعد باید بر شرکت‌های تولید و گمرکات نظارت کرد.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟