مهندس ارزاني در پنل علمي نيازمنديهاي فناوري صنايع كه در حاشيه نمايشگاه فرصت های ساخت و رونق توليد استان هرمزگان

لزوم استفاده از توان مراكز علمي و دانشگاهي در جهت بومي سازي و رونق توليد

تب‌های اولیه

مهندس ارزاني با اشاره به بومي سازي در فولاد هرمزگان گفت : ما حرفمان را از شعار به عمل تبديل و حدود ١٢هزار قطعه را بومي سازي كرديم . نرم افزاري در كشور در خصوص بومي سازي طراحي شده است كه نيازهاي صنايع در حوزه قطعات و مواد اوليه در آن ثبت ميشود و پژوهشگران ميتوانند متناسب با نيازهاي اعلام شده طرح هاي پژوهشي خود را ارائه نمايند. اماده همكاري هستيم تا با استفاده از توان علمي كشور و مراكز علمي و فناوري و مراكز دانشگاهي بتوانيم مواد اوليه و قطعات موردنياز را بومي سازي كنيم .

مديرعامل شركت فولاد هرمزگان ارتباط صنعت با دانشگاه را ضروري خواند و گفت :

در حوزه ارتباط با دانشگاه و مراكز علمي

٤٩پروژه پژوهشي با مراكز علمي هرمزگان و كشور در دست اقدام داريم  . پژوهشگران ميتواننداز طريق مراكز علمي و پژوهشي با فولاد هرمزگان همكاري كنند  و امادگي لازم براي همكاري با اين مراكز وجود دارد.

مهندس ارزاني با اشاره به تامين مواد اوليه مورد نياز فولاد سازان  گفت : تلاش مسولين استاني در خصوص رفع مشكلات صنايع قابل تقدير است ، ولي اين موضوع بايد مورد توجه ويژه قرار بگيرد .

مهندس ارزاني تاكيد كرد : ما مشكل تامين مواد اوليه داريم و انتظار مي رود مسؤلين در اين حوزه اقدام موثري انجام دهند و نيازهاي مواداوليه صنايع استان حل شود .

مدير عامل فولاد هرمزگان با اشاره به فعاليتهاي علمي اين شركت در عرصه هاي مختلف گفت : با توجه به رسالت و مسئوليت اجتماعي در حوزه پژوهش و صنعت فولاد یک نياز سنجي در فولاد هرمزگان  انجام شد و فرايند ريخته گري كه در صنعت فولاد يك ضرورت است و بسيار حائز اهميت ، به عنوان يك موضوع شناسايي شد و به همين دليل  اولين كنفرانس ملي ريخته گري كشور  را با همكاري مراكز دانشگاهي برنامه ريزي كرديم كه  اين كنفرانس در اواخر آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟