فرآوری و تولید سالانه 60 هزار تن مواد فروسیلیس در سمنان

تب‌های اولیه

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از فرآوری و تولید سالانه 59.5 هزار تن مواد و محصولات فروسیلیس در این استان خبر داد.

به گزارش معدن نامه به نقل از شاتا، علی تشنه دل در حاشیه بازدید از شرکت فروسیلیس ایران در سمنان با اعلام این خبر افزود: کارخانه فروسیلیس ایران با سرمایه گذای بیش از 147 میلیارد ریال در زیربنایی به مساحت 71471 متر مربع در سمنان واقع شده است و زمینه اشتغال حدود 350 نفر را در استان فراهم کرده است.

وی اظهار داشت: این کارخانه بزرگ ظرفیت تولید سالانه 3 هزار تن فروسیلیکومنیزیم، 25هزار تن فروسیلیسیوم با عیار 75 درصد ، 25هزار تن کک از ذغال سنگ و 6500 تن پودر میکرو سیلیکا را دارد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اهمیت تولیدات کارخانه فروسیلیس گفت: تولیدات این کارخانه در زمینه های مختلفی از قبیل، قابل استفاده در صنایع پلیمری، کاربرد در صنایع دیرگدازها و نسوزها، کاربرد در صنایع ساختمانی بمنظور افزایش مقاومت فشاری و الکتریکی و مقاومت به خوردگی بتن، عامل اکسیژن زا در فولاد سازی ، عامل جوانه زا در ریخته گری چدن و عامل نشکن ساز در تولید چدن های داکتیل از اهمیت بالایی برخوردار است که تنها دو کارخانه فروسیلیس سمنان و همدان در این زمینه تولیدات دارند.

علی تشنه دل در جهت رفع موانع تولید و رونق اقتصادی و تحقق شعار سال و رونق تولید از کارخانه فروسیلیس در سمنان بازدید و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات این واحد قرار گرفت.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟