مدیر عامل شرکت آلومینای ایران در گفتگو با معدن نامه:

فاز نخست کارخانه آلومینیوم جاجرم 40 هزار تن است/ همجواری با کارخانه آلومینا، مشکلی تامین مواد اولیه را حل می کند

تب‌های اولیه

تورج زارع مدیر عامل شرکت آلومینای ایران در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد: پروژه کارخانه تولید آلومینیوم جاجرم، یک طرح نیمه تمام بود که توسط ایمیدرو روند اجرایی را در ماههای گذشته پشت سر گذاشت و در حال حاضر پروژه تمام شده و فعالیت های مرتبط به نصب و تجهیزات نیز صورت گرفته است و در حال حاضر در مرحله تولید قرار گرفته است.

وی افزود: مقدمه تولید ذوب آلومینیوم جاجرم با روشن شدن شعله دیگ کارخانه آلومینیوم جاجرم آماده شده که این فرآیند در هفته های آینده در سایر دیگ های سالن احیا صورت خواهد پذیرفت. فاز نخست کارخانه آلومینیوم جاجرم 40 هزار تن است و به دلیل قرار گرفتن در مجاورت کارخانه آلومینا، مشکلی در تامین مواد اولیه نخواهد داشت.

مهندس زارع افزود:: اکنون دمای دیگ شماره 1006 واحدِ احیا به 970 سلسیوس رسیده است که این دما، مقدمه تولید مذاب در کارخانه است.

زارع با بیان اینکه دیگ شماره 1004 نیز به دمای 720 درجه سلسیوس رسیده ادامه داد: با رسیدن به نقطه ذوب، نخستین شعله در دیگ روئیت شده است.پیش از این و در روزهای پایانی هفته گذشته نیز بخشی از فرآیند تولید مذاب آلومینیوم با تزریق جریان برق به 2 عدد دیگ در سالن احیا این شرکت آغاز شده بود.

وی یادآور شد: در این فرآیند، عملیات پیش گرم دیگ های اولیه با رسیدن به حد نهایی جریان برق و شروع مرحله پخت و رسیدن به دمای مذاب از روز چهارشنبه آغاز شد. مدیر عامل شرکت آلومینای ایران تصریح کرد: نخستین شمش آلومینیوم طی روز دوشنبه یا سه شنبه جاری تولید خواهد شد.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟