رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مطرح کرد:

صنعتگران و معدنکاران در جنگ اقتصادی خوب مبارزه کردند/ مشتریان قدیمی صنایع و محصولات معدنی را از دست ندهیم

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

متاسفانه امروز در زمینه مسائل ارزی، خودرو و سکه دلالان و کسانی که پول سرگردان در دست دارند اقدامات بسیاری به ضرر مردم انجام می‌دهند و دولت با برخی اقدامات به ضعف پول ملی کشور دامن می زند؛ اینها مسائلی است که باید به آن توجه کرد تا تولیدکنندگان بتوانند علاوه بر صادرات، مواد اولیه مورد نیاز خود را در جهت رفع مشکلات اقتصادی وارد کشور کنند. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: دخالت تشکل‌های صنعتی و معدنی و خانه های صنعت و معدن در تصمیم گیری ها و مسائل می تواند نتیجه بخش باشد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت اصفهان، تصمیم ترامپ مبنی بر محدودکردن صادرات مواد معدنی از ایران را فرصتی برای توسعه بخش عنوان کرد و گفت: صادرات با ارزش افزوده در دوران تحریم بالا رونق می‌گیرد.

عبدالوهاب سهل آبادی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا در حوزه معدن و صنایع معدنی، فرصتی بی نظیر برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی است، گفت: صنعتگران و معدنکاران نیز در این جنگ اقتصادی به میدان آماده اند و تا به حال نیز خوب مبارزه کردند.

وی با اشاره به اینکه کالاها و موادی که آمریکایی‌ها تحریم کردند، در داخل باید به صورت بهینه استفاده گردد، اظهار داشت: امروز بهترین کار در کشور این است که با توانمندی و پتانسیل بالایی که واحدهای صنعتی و معدنی دارند، این تحریم را فرصتی در جهت به حداکثر رساندن ارزش افزوده تولیدات و ایجاد ظرفیت‌های جدید صادراتی برای جایگزینی مواد خام برای افزایش ارزآوری کشور در نظر بگیرند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت اصفهان با بیان این موضوع که باید واحدهای معدنی هرچه سریع‌تر تجهیز شوند تا بتوانند از طریق فرآوری و تبدیل به محصولات دیگر به عاملی برای ایجاد ارزش افزوده بالاتر و نیروی محرک صنایع تبدیلی معدنی تبدیل شوند، توضیح داد: اگر تاکنون نسبت به صادرات مواد معدنی خام مانند مس اقدام می‌کردیم حالا باید به فکر صادرات مصنوعات مسی، کابل مسی قطعات الکتریکی و الکترونیکی و همچنین تولیدات با ارزش افزوده و فناوری بالاتر باشیم.

سهل آبادی همچنین با تاکید بر اینکه باید به دنبال ایجاد سازوکاری برای مبادله غیرفیزیکی با کشورهای همسایه باشیم گفت: باید در کشورهای همسایه و همچنین کشورهای دیگر نسبت به ایجاد شرکت‌های تخصصی صادراتی اقدام کنیم تا مشتریان قدیمی صنایع و محصولات معدنی را از دست ندهیم.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟