مهندس شاكري، مديركل حفاظت محیط‌زیست كرمان در گفتگو با معدن نامه مطرح کرد:

صنايع یک‌هزارم از فروش خود را صرف اقدامات زیست‌محیطی كنند

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

استان کرمان به‌عنوان یکی از قطب‌های فولادی با توجه به اینکه بیشترین ذخایر سنگ‌آهن در کشور را داراست به همین خاطر می‌تواند استانی تأثیرگذار در تولید و محقق سازی رونق ان در سال اخیر باشد اما با توجه به اینکه معادن بخش از محیط‌زیست هستند استخراج و اکتشاف آن‌ها در ادامه زنجیره تولید فولاد باید با رعایت قوانین زیست‌محیطی باشد. در این راستا مديركل حفاظت محیط‌زیست کرمان از قانون جدیدی برای تخصیص بودجه‌ای از جانب صنایع برای ارتقاء درجه در شرایط محیط‌زیست خبر داد.

مهندس مرجان شاكري، مديركل حفاظت محیط‌زیست كرمان در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد: استان كرمان به عنوان اولين استاني كه كارگروه تشكيل داده است بر این قاعده است تا طبق قوانين شوراي معادن عمل كند و می‌تواند تأثیر مثبتی در شرایط استان داشته باشد.

وی افزود: بر اساس مصوبات اين كارگروه هزینه‌هایی روي حیطه‌های مختلف زیست‌محیطی خواهد شد.

شاکری افزود: طبق قانون به اين شرح كه صنايع یک‌هزارم از فروش خود را صرف اقدامات زیست‌محیطی كنند به نوعي كه اگر آلاينده محیط‌زیست هستند صرف رفع آن و اگر نيستند صرف بخش عمراني استان شود ، قول اجرايي شدن آن توسط استاندار داده شده كه كرمان اولين استان در اجراي آن خواهد بود و كه اين سبب يك جهش زیست‌محیطی در استان خواهد شد.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (3 votes)

نظر شما چیست؟