سکوت بازار میلگرد در ترکیه/ میلگرد صادراتی سی آی اس همچنان بر مدار کاهش باقی ماند

تب‌های اولیه

در اواسط اسفندماه شاهد بودیم که در ترکیه کمبود تقاضا قیمت میلگرد را پایین تر آورد و با کاهش تقریبی 10 دلاری از 585 دلار به 556 تا 575 دلار هر تن درب کارخانه رساند و انتظار هم نمی رفت تا اواخر مارس که انتخابات در ترکیه بر گزار می شد اتفاق مثبتی در بازار فولاد آن رخ دهد. میلگرد صادراتی ترکیه آن نیز درگیر همین شرایط بود و با افت 20 دلاری از 495 دلار هر تن فوب به 475 دلار هر تن فوب رسید.

این روال قیمتی ادامه داشت چنان که هفته های اخیر روند نزولی در این بازار بود و همه منتظر اتمام کنفرانس انجمن جهانی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد در اسپانیا بودند تا روند بازار مشخص شود و به این زودی هم نمی توان نظری داد باید منتظر ماند تا ببینیم بازار چگونه عمل خواهد کرد که تاکنون نتیجه آن سکوت بازار بوده و نهایتا میلگرد صادراتی 485 تا 490 دلار هر تن فوب ثبت شد.

میلگرد صادراتی سی آی اس نیز که در اواسط اسفندماه با 7 دلار کاهش از 483 دلار هر تن فوب به 475 دلار هر تن فوب رسیده بود همچنان بر مدار کاهش باقی ماند به طوریکه مقاطع صادراتی سی آی اس نزولی بود و میلگرد حدود 467 دلار هر تن فوب ثبت شد.

میلگرد چین در اسفندماه نوساناتی را به خود دید. در بازار داخلی چین حدود 557 تا 566 دلار هر تن درب کارخانه بود اما با توجه به اینکه تقاضا به آرامی رو به بهبود بود افت قیمت، انگیزه خریداران را بیشتر کرد. در این ماه رشد را به خود دید. نهایتا در هفته گذشته جو مثبت بر این بازار نیز اثر کرد و قیمت میلگرد را بالا برد که نتیجه آن رشد 13 دلاری بود که سبب شد قیمت از زیر 600 دلار هر تن درب کارخانه تا 610 دلار هر تن ثبت شود. البته لارم است به این موضوع اشاره کنیم که از اواسط ماه مارس تقاضای میلگرد در چین مطلوب بوده و انتظار می رود این روال ادامه هم داشته باشد. میلگرد صادراتی چین که از یک ماه گذشته 8 دلار بهبود داشته از رقم 524 در آخر 532 دلار هر تن فوب شنیده شد.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (18 votes)

نظر شما چیست؟