دكتر غريب پور، رئيس هيئت عامل ايميدرو در ششمین همایش بهره وری معدن و صنایع معدنی مطرح کرد:

رويكرد تحقيقاتي ايميدرو و دانشگاه افزايش بازدهي است / يك بخش از بهره وري توجه به پتانسيل هاست تا به مدار توليد وارد شود / پروژه های تحقیقاتی، تقاضامحور شود

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

ششمین همایش بهره وری معدن و صنایع معدني با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو، نمایندگان مجلس، روسای تشکل ها و مدیران شرکت های معدنی و صنایع معدنی امروز( دوشنبه) در هتل ارم تهران برگزار شد. دكتر غریب پور، رئيس هيئت عامل ايميدرو در این همایش سخنرانی حول محور تاثیرات مدیریت بر میزان بهره وری داشت.

غریب پور عنوان کرد: بهره وري موضوع آشنايي است كه اين روزها واجب است كشور توجه ويژه تري به آن داشته باشد كه هم آشنا و هم لازم در بخش معدن است.

وی این همابش را در این راستا دانست و افزود: یکی از ویژگی های این همایش معرفی اقدامات و دستاوردهای بهره وری شرکت ها است. اين همايش يك اقدام فرهنگي است و در كنار آن نتايج و برنامه هاي شركتهاي پيش رو و تلاشگر ارايه مي شود.

رئيس هيئت عامل ايميدرو در ادامه افزود: در بخش معدن با كانسنگهاي كمياب و گران و پايان پذير روبه رو هستيم كه نيازمند توجه به بهره وري در اين بخش است كه با كمترين هزينه بيشترين دستاورد را داشته باشيم. در ايميدرو موضوع بهره وري به شدت اهميت دارد. نیروی انسانی جایگاه والایی در ارتقای سطح بهره وری شرکت ها دارد.

غریب پور اضافه کرد: بهره وري فقط مربوط به منابع طبيعي نيست بلكه بهره وري نيروي انساني با مهارت ارتباطي قوي از اهميت ويژه اي برخوردار است. نیروی انسانی جایگاه والایی در ارتقای سطح بهره وری شرکت ها دارد. زمانی که به دانش فنی دست یابیم گام موثری در ارتقای شاخص بهره وری برداشته ایم.

معاون وزیر در ادامه صحبتهاب خود گفت: بت نگاهی به گذشته درمی یابیم كمتر به دنبال بهره وري بوديم چراكه لازمه بهره وري اين است كه ما بر تكنولوژي سوار خواهيم بود كه در كشور ما اينگونه نيست، در بحث دانش فني عقب هستيم و بايد به آن توجه شود چراكه گره خورده با بهره وري است.

وی گفت: برنامه امسال توجه ويژه به ارتباط با دانشگاه داريم تا مطالعات پژوهشي لازم و تقاضامحور انجام شود و اولويت پژوهش ها بهره وري بالاست. این موضوع هم در نظر گرفته شود که پروژه های تحقیقاتی حتما بر اساس نیازها و برطرف شدن آن ها تعریف شود چراکه رويكرد تحقيقاتي ايميدرو و دانشگاه افزايش بازدهي است. يك بخش از بهره وري توجه به پتانسيل هاست تا به مدار توليد وارد شود

غریب پور افزود: مديران ارشد بايد به وظيفه فرهنگ سازي توجه كنند تا نشان دهند بهره وري، دانش و كاهش هزينه ها و افزايش بازدهي در اولويت امور است بعلاوه اینکه مدیران از نیروهای سازمانی برای پست های تخصصی استفاده کنند، این امر به ایجاد انگیزش و رشد عوامل تولید می انجامد. این را هم در نظر داشته باشند که استفاده از نیروهای درون سازمانی هزینه کمتری نسبت به نیروهای برون سازمانی دارد.

رئيس هيئت عامل ايميدرو به موضوع اکتشاف اشاره کرد و گفت: امسال برنامه عظيمي براي اكتشاف داريم كنسرسيومي در اين راستا ايجاد شده تا به اين بخش كمك شود، كيفيت اكتشافات بايد بالا رود .

غریب پور در آخر گفت: ما الزام به استفاده بيشتر از منابع طبيعي و آموزش منابع انساني داريم تا از ظرفيت موجود بيشترين استفاده شود.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟