روند نزولی قیمت شمش آلومینیومی همچنان ادامه دارد

تب‌های اولیه

شمش هزار پوندی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)، با خلوص 99.8 درصد امروز 23 مرداد ماه در بازار بورس عرضه و معامله می‌شود این درحالی است که قیمت این محصول همچنان سیر نزولی دارد.

به گزارش معدن نامه به نقل از فلزات آنلاین، شمش هزار پوندی شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو)، امروز 23 مرداد ماه به قیمت 219 هزار و 411 ریال به ازای هر کیلوگرم معامله می‌شود که به نسبت روز گذشته، یعنی سه‌شنبه 22 مرداد ماه که به قیمت 219 هزار و 751 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه شد، 340 ریال بر کیلوگیرم افت داشته است.

گفتنی است، این روند کاهش قیمت شمش از اول مرداد ماه آغاز شده و تحت تاثیر افت قیمت دلار که جریانی نزولی دارد، قرار گرفته است البته باید در نظر داشت که قیمت شمش آلومینیومی در بازار بورس جهانی نیز با کاهش کم سابقه‌ای در ماه جاری مواجه بوده، به گونه‌ای که قیمت شمش خالص آلومینیومی در این ماه در بازار بورس لندن نیز دارای نوسانات قیمتی بی‌شماری بوده است.

لازم به ذکر است که امروز عرضه اولیه شمش هزار پوندی آلومینیوم 400 تن است که در صورت وجود تقاضا به 1100 تن نیز افزایش خواهد یافت، همچنین در هفته جاری، ایرالکو 4 هزار و 100 تن شمش خالص آلومینیومی عرضه کرد که به نسبت هفته گذشته که 6 هزار تن عرضه داشت، میزان عرضه خود را بالغ بر 1900 تن کاهش داده است.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟