مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان:

رحمانی از دل وزارت صمت آمده و بر نقاط ضعف و قوت اشراف کامل دارد

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حسن روحانی در نامه‌ای ضمن پذیرش استعفای محمد شریعتمداری از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت از زحمات و خدمات وی در طول دوران تصدی این وزارتخانه قدردانی و رضا رحمانی را به عنوان سرپرست تعیین کرد.

هرچند فعالان اقتصادی نسبت به بی برنامگی دولت روحانی در امور اقتصادی بارها گلایه داشته اند و هم اکنون نیز نقدهایی بر این انتخاب دولت دارند، اما نباید نقاط قوت رحمانی را نادیده بگیریم.

 مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان که یکی از بزرگترین قطب های صنعتی تولیدی کشور است معتقد است انتخاب دکتر رحمانی گزینه مناسبی برای راهبری وزارت خانه معظم صنعت، معدن و تجارت است چرا که ایشان مدیری است که پله های توسعه و تعالی کشور را در امور اجرا، برنامه ریزی و سیاست گذاری از رتبه های پایین تا قائم مقامی وزارت خانه صمت و در مقاطعی در مجلس شورای اسلامی فراگرفته و تجربه های سنگینی کسب کرده است.

عظیمیان به خبرنگار معدن نامه گفت: رحمانی چند دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس را در کارنامه خود ثبت کرده و به الطبع شناخت درست از مجلس و ارتباطی عمیق با نمایندگان مجلس دارد.

وی ادامه داد: تجارب دکتر رحمانی در قوه مقننه و مجریه؛ موجب پیشبرد برنامه های کلان کشور و رونق تولید خواهد شد.

 عظیمیان با اشاره به اشتغال ایشان در ستاد طرح تحول، ستاد اقتصاد مقاومتی و معاونت طرح و برنامه وزارت صمت افزود: دکتر رحمانی مدیری همسو با سایر دستگاههای اقتصادی و مرتبط با کار و تولید است که این امر یکی از شاخصه های مدیریت صحیح ایشان بر بدنه اقتصادی کشور است.

وی ادامه داد: اینکه دکتر رحمانی در جریان طرح برنامه های جزیی و کلان کشور بویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و بر اطلاعات و استراتژی های این مرکز اشراف دارد بسیار ارزشمند است.

وی با تاکید بر خط و مشی اعتدالی دکتر رحمانی و دوری از تند روی ها و کند روی ها و دسته بندی های سیاسی گفت؛ علاوه بر خط مشی اعتدالی، ایشان مدیری اخلاق مدار است که این دوشاخصه همگام بر تفکر ارتباط جمعی و بهره گیری از نقطه نطرات کارشناسی و روحیه مشارکت و نقد پذیری نشان می دهد گزینه بسیار خوبی برای این سمت محسوب می شود. وی تعامل نزدیک با صنعتگران و همچنین ارتباط نزدیک با قوه قانونگذاری و نمایندگان مجلس را از دیگر شاخصه های مثبت دکتر رحمانی دانست.

عظیمیان افزود: رحمانی از همان ساعتی که رای اعتماد نمایندگان مجلس را بگیرد توانایی شروع کار را دارد و نیاز نیست زمانی را هم صرف مطالعه شناخت وزارت خانه کند، او از دل وزارت خانه آمده، رشد کرده و با نقاط قوت و ضعف آشنا شده و بر تمامی این اطلاعات اعم از توانمندی و نیاز به توسعه و یا تقویت امور، اشراف دارد.

عظیمیان، با اشاره به فعالیت های گسترده ایشان در بخش بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در سراسر کشور گفت: این سطح آگاهی ایشان سبب می شود تعللی هم در وضعیت اداره این حوزه و بلاتکلیفی برای حوزه های ذی ربط دیگر پیش نیاید.

وی طرح قومیت گرا بودن رحمانی را از سوی برخی منتقدین به شدت رد کرد و گفت: وی فردی ملی گرا است و قطعا تمام زیر بخشها را مدنظر دارد و کارنامه ایشان بویژه در سالهای گذشته نشانگر جامع نگری ایشان و اعتقاد به روحیه مشارکت و پذیرش نقد و اعتقاد به کار کارشناسی دارد.

 وی در ادامه به طرح عدم ارتباط با مدیران شرکت‌های بزرگ به‌عنوان یکی از ضعف‌های دکتر رحمانی در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد و گفت: این موضوع اصلاً صحت نداشته و هم به‌عنوان مطلع و هم به‌عنوان مدیرعامل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدی کشور، ناظر بر همکاری نزدیک ایشان با صنایع جهت پیشبرد برنامه‌ها و توسعه بیشتر هستم.

وی ادامه داد: به‌عنوان نمونه من در مدیریت یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان از زیرمجموعه بخش صنعت و معدن نظر کاملاً مثبت خود به این انتخاب رئیس‌جمهور اعلام کرده و امیدوارم با رای بالای منتخبین ملت، شاهد استقرار تیم کارشناسی ایشان در وزارتخانه باشیم.

 وی ادامه داد: ما از این انتخاب کاملاً خشنودیم و هرگونه همکاری با آقای رحمانی را می‌پذیریم.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟