خلج طهراني مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفتگو با معدن نامه مطرح كرد:

در توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس تامين زيرساختها را به عهده داريم / آب، برق، گاز و زمين پروژه تامين است

تب‌های اولیه

شيوا نيك وظيفه

تفاهم نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با مشارکت بخش خصوصی با حضور خداد غریب پور، رییس هیات عامل ایمیدرو، عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، خلج طهراني مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و همتی استاندار هرمزگان منعقد شد. در خصوص شرايط و تعهدات منطقه ويژه و زيرساختهاي موجود با خلج طهراني مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفتگويي داشتيم.

خلج طهراني در گفتگو با معدن نامه عنوان كرد: يك شركت جديد براي برنامه ريزي توليد تا سقف ١٠ ميليون تن فولاد تاسيس خواهد شد كه تاكنون شركتهاي فولاد هرمزگان و صبا فولاد در اين شركت جديد اعلام آمادگي كرده و سهم دارند و بالطبع بقيه شركتهاي فولادي نيز به اندازه آورده هاي خود امكان ورود دارند و شامل سهم خواهند شد.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ادامه اشاره كرد: وظيفه منطقه ويژه در اين برنامه تامين زيرساختهاست و وظيفه دولت در منطقه را اجرايي خواهد كرد. زيرساختهاي توليد موردنياز آب، برق و گاز و زمين است. پيش از اين زميني به صبافولاد اختصاص داده شده است كه مي توانند از  همان در پروژه استفاده كنند. 

وي افزود: درخصوص آب هم به لحاظ موقعيت منطقه، آب شيرين كن هاي موجود امكان تامين تا ١٠ ميليون تن را دارند. در بحث برق هم ظرفيت ١٦٠ مگاواتي فراهم است كه تاكنون با توجه به اينكه نيازي به آن نبود به شبكه سراسري برق منتقل شده بود و حال با توجه به نياز توليد فولاد به اين بخش اختصاص داده خواهد شد، براي گاز هم ٣٠ اينچ گاز كلاس D از خط سول تامين شده كه به راحتي جوابگوي نياز پروژه خواهد بود.

وي در آخر زمان تعريف شده براي پروژه را تا افق ١٤٠٤ عنوان كرد و گفت: در افق ١٤٠٤ ده ميليون تن توليد به بندر عباس اختصاص داده شده كه ٥ تا ٥.٥ ميليون تن آن در حال حاضر توليد مي شود برنامه اين پروژه توليد مابقي يعني ٤ تا ٤.٥ ميليون تن تا افق ١٤٠٤ است.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟