اميرحسين كاوه، دبير سنديكاي لوله و پروفيل در گفتگو با معدن نامه مطرح كرد:

درخواست ما به بورس كالا براي كد بورسي بي جواب ماند/ مديران بورسي هم مايل به عزضه خرده فروشي در بورس كالا نيستند

تب‌های اولیه

شيوا نيك وظيفه

در جلسه قبلي کارگروه اصلی تنظیم بازار با حضور مسئولین و نمایندگان وزارت خانه های عضو، سازمان های دولتی، مجلس و دبیر سندیکای لوله و پروفیل محصولات فولادی خریداران ورق و اسلب مکلف به عرضه در بورس کالا شدند که بنا شد روال اجرایی آن و اینکه به چه میزان و چه شکل باشد توسط سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شود. سندیکا معتقد است وزارت صمت بدون مشورت با انجمن و سندیکای تخصصی لوله و پروفیل فولادی در حال تصمیم سازی برای یک اقدام اشتباه است و عرضه محصول نهایی در بورس کالا را کاری اشتباه و هزینه بر و بدون نتیجه می داند. محصولات خرده فروشی نباید در این شرایط قرار گیرند. این یک هشدار است که عواقب جدی برای محصولات نهایی این بخش خواهد داشت و خواهان این موضوع هستند که از این تصمیم نادرست صرف نظر شود .
این صحبتها از جانب سندیکا بیان شده و از سمت بورس کالا نیز پیگیر نظرات شدیم. قائم مقام مدیر عاملی بورس کالای ایران نيز گفته بود ما هم با سندیکای لوله و پروفیل هم عقیده هستیم و به طور کلی بورس را جای کالای نهایی نمی دانیم با توجه به اینکه در این شرایط عرضه کننده ها هم متعدد هستند جایی در بورس ندارد.
اميرحسين كاوه، دبير سنديكاي لوله و پروفيل در اين خصوص گفتگو با معدن نامه عنوان كرد: در حالي كه مخالف اين دستور هستيم اما نامه درخواستي را به سلطاني نژاد، مديرعامل بورس كالاي ايران ارائه داديم و ١٤٠ عضو سنديكا را نيز معرفي كرديم تا طبق آن براي اعضا كد صادر شود و جلسات توجيهي براي اعضا برگزار گردد.
كاوه افزود: از حدود ٢٥ روز پيش تاكنون از ارائه درخواست ميگذرد و پاسخي دريافت نكرده ايم.
وي عنوان كرد: از طرف بورس كالا هيچ اقدامي در اين خصوص انجام نشده و اينطور كه پيداست مديران بورسي هم موافق عرضه خرده فروشي در بورس كالا نيستند.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟