تولید ۲۴ میلیون تن فولاد تاپایان سال

تب‌های اولیه

حمیدرضا طاهری زاده افزود: امسال از این میزان تولید ۱۰ تا ۱۱ هزار تن روی ریل صادرات قرار می گیرد.

وی همچنین اظهارداشت: سال گذشته ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع و اقسام فولاد در کشور تولید شدکه از این میزان هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تن بر مدار صادرات قرار گرفت.

نائب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: خوشبختانه عملکرد صادراتی کشور طی سه ماهه نخست امسال در حوزه فولاد موفقیت آمیزه بوده است.

وی افزود: بدون شک با اعمال تحریم هااز سوی آمریکا در حوزه بیمه، کشتی ونقل و انتقال پول به احتمال قوی ایران در بحث صادرات فولاد دچار مشکل خواهد شد.

طاهری زاده تصریح کرد: صادرات فولاد در کشور ضمن تامین نیاز مواد اولیه صنایع پائین دستی داخلی باید تقویت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به میزان عرضه شمش، میلگرد و انواع ورق گرم فولادی طی پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بورس گفت: میزان عرضه شمش فولاد به بورس منتهی به بیستم مرداد ماه سال جاری و سال گذشته به ترتیب ۳۳۵ و ۱۵۷ تن بوده است.

نائب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد افزود: حجم شمش فولاد مورد عرضه به بورس طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۱۳ درصدی برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد: مقدار عرضه میلگرد به بورس طی پنج ماهه سال گذشته ۴۸ هزار و ۵۰۰ تن بوده که این رقم در سال جاری به میزان ۱۰۸ هزار و ۵۹۹ تن افزایش یافت و رشد ۱۲۴ درصدی را تجربه کرد.

طاهری زاده در ادامه یادآورشد: میزان عرضه انواع و اقسام ورق گرم به بورس نیز طی این مدت یک میلیون و ۸۰ هزار تن بوده که این عدد در سال جاری با ۲۱ درصد رشد به مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید./رادیو اقتصاد

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟