سعيد كشت كار داداشي، مدير HSE شركت كالسيمين در گفتگو با معدن نامه مطرح کرد:

توليد كيك هاي هيدروكسيد از باطله هاي كنسانتره و تبديل آن به صورت مجدد به كنسانتره و رساندن باطله به حداقل ممكن

تب‌های اولیه

فعالیت اصلی شرکت کالسیمین اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن، خرد کردن و شستشو و دانه بندی و تغلیظ و تلکیس و ذوب مواد معدنی و در نهایت صدور سنگ ها، مواد و فراورده های معدنی و فروش انواع تولیدات شرکت است و محصولات این مجموعه کنسانتره روی خام و کنسانتره سرب و شمش روی و شمش سرب است. شرکت کالسیمین از سال ۱۳۴۳ با هدف تولید کنسانتره روی، سرب و شمش روی فعالیت تولیدی خود را آغاز نمود و در سال ۱۳۷۶ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است. فعالیت اصلی شرکت اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن، تغلیظ و ذوب مواد معدنی، ایجاد کارخانه ای تبدیلی مواد معدنی و انجام کلیه عملیات بازرگانی در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت می باشد. این مجموعه در تلاش بوده تا اقداماتش حداقل تثیر منفی بر محیط زیست را داشته باشد و در این راستا اقدامات متعددی نیز انجام داده است.

سعيد كشت كار داداشي، مدير HSE شركت كالسيمين در خصوص برنامه ها و اقدامات اجرا شده يا در پروسه اجرايي مجموعه در راستاي دستيابي به اهداف محيط زيست و حركت به سمت صنعت سبز به معدن نامه عنوان کرد: پایش آبهای زیرزمینی و مانیتورینگ در حفر چاه از اقدامات انجام شده است.

مدير HSE شركت كالسيمين در ادامه اقدامات اجرایی مجموعه را چنین تشریح کرد: طراحي و ساخت فيلتراسيون كوره ريخته گري كارخانه ذوب روي دندي و طراحي و استقرار پكيج تصفيه فاضلاب انساني و بهداشتي كارخانه ذوب روي دندي از دیگر اقدامات انجام شده است بعلاوه اینکه اصلاح ساختار فن در غبارگير هم اجرایی شده است.

وی افزود: پروژه توليد كيك هاي هيدروكسيد از باطله هاي كنسانتره را داریم که مجدد با تکنولوژی BZS به كنسانتره تبدیل می شود و این سبب رساندن باطله به حداقل ممكن می شود.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (12 votes)

نظر شما چیست؟