صادق نژاد، مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي مطرح كرد:

توليد سال گذشته ١٢٠ هزار تن كنسانتره بوده و هدف گذاري ما براي امسال ١٥٠ هزار تن است/ سه ماه اول امسال تاكنون مشتري ٧٠ درصد توليد كارخانه زغالشويي، ذوب آهن اصفهان بود

تب‌های اولیه

شيوا نيك وظيفه

صادق نژاد مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي در ديدار خبرنگاران از اين واحد عنوان كرد: عمليات اجرايي كارخانه در سال ١٣٩٣ با استفاده از توان متخصصان داخلي آغاز شد و در اسفند سال ١٣٩٥ به پايان رسيد و فعاليت خود را از فروردين ٩٦ آغاز كرده ظرفيت ورودي يا به عبارتي خوراك  كارخانه زغالشويي شركت البرز مركزي ٥٠٠ هزارتن در سال است كه پس از عمليات فرآوري ٣٥٠ هزارتن كنسانتره زغال‌سنگ توليد مي ‌كند. 

وي هدف از راه اندازي اين كارخانه را بهبود كيفي سنگهاي استخراج شده از معادن و كاهش خاكسترها عنوان كرد و گفت: اين كارخانه با كمترين ميزان پسماند و سازگار با محيط زيست طراحي و اجرا شده است و هيچگونه پساب را وارد آب‌هاي سطحي و زيرزميني نمي‌ كند. طرح احداث كارخانه زغالشويي براي افزايش توليد كنسانتره زغال‌سنگ با بيشترين راندمان در دستور كار قرار گرفت تا به بهره برداري برسد.

صادق نژاد افزود: توليد سال گذشته ١٢٠ هزار تن كنسانتره بوده و هدف گذاري ما براي امسال ١٥٠ هزار تن است، امسال علاوه بر زغالهاي معادن، پروسه باطله شويي هم داشتيم.

وي مشتري هاي اصلي خود را ذوب آهن اصفهان و كك سازي طبس اعلام كرد و گفت: سه ماه اول امسال تاكنون مشتري  ٧٠ درصد توليد شركت، ذوب آهن اصفهان بوده است سال گذشته هم ٩٥ درصد توليد را خريداري كردند. 

مدير كارخانه زغالشويي البرز مركزي افزود: اين كارخانه با سرمايه ‌گذاري ٤٥٠ ميليارد ريال طي مدت ٣ سال ساخته و آماده بهره ‌برداري شده است. مزيت‌ هاي اين كارخانه افزايش توليد كنسانتره زغال ‌سنگ، بازيافت بيشتر محصول، بازيافت محصول از پسماندهاي زغال ‌سنگ موجود در محوطه كارخانه، بروزرساني تجهيزات و در نتيجه بهينه‌ سازي مصرف انرژي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و آبهاي زيرزميني و مصرف كمتر مواد شيميايي است. 

صادق نژاد افزود: ما صادرات نداريم و توليدمان نياز داخل است و ارسال نيز به صورت جاده اي و ريلي انجام مي شود. 

وي در آخر به ايمني مجموعه اشاره كرد و گفت: به لحاظ شدت و تعدد حادثه اي نداشته ايم و ايمني مجموعه رعايت مي شود. سعي داريم آموزش كارگران به لحاظ ايمني را نيز ارتقا دهيم تا در آينده هم حوادث به خداقل برسانيم.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟