توضيحات مدیر عامل شرکت معادن سرمک از حادثه فوت كارگران

تب‌های اولیه

شيوا نيك وظيفه 

روز گذشته در ملاير تصادفي سبب فوت سه نفر از هموطنان و جراحت شديد شش نفر ديگر بود البته اين خبر به اندازه فوت دو معدنكار اين شهر رسانه اي نشد چراكه دليل اين اتفاق بدون بررسي و پيگيري عدم توجه مسئولين اعلام شده بود. شايد بهتر باشد با توليدكنندگان هم درد باشيم و در اين شرايط قبل از شايعه پراكني جوياي حقيقت باشيم تا اخبار كذب در شرايط سخت ايجاد شده، خود باري بر دوش توليدكننده نباشد.

اين حادثه به مرگ دو کارگر و مصدومیت یک کارگر دیگر منجر شد، برخي علت وقوع این حادثه را مرتبط با نقص و ایراد فنی در راکتور گازشکن ساخت این واحد معدنی و صنعتی مي دانند.

پيگير اين اتفاق شديم تا دليل اصلي حادثه را جويا شويم. 

حسن حسينقلي، مدیر عامل شرکت معادن سرمک در اين خصوص به معدن نامه عنوان كرد: اين حادثه هيچ ارتباطي به معدن ندارد و در محوطه حد فاصل كارگاه تا معدن رخ داده است. يك كوره در اين فاصله در حال تست و راه اندازي بوده كه تمام تمهيدات لازم و سنسور ها و چشم هاي الكترونيكي آن به روز و مدرن بوده بعلاوه اينكه خط گاز آن ايتاليايي و مشعل آن وارد شده و با تكنولوژي روز بوده است.

وي افزود: با قطع برق كوره خاموش شده بود سپس در پروسه روشن كردن آن گاز در "اتاق آرام" جمع شده بود كه مسئول راه اندازي متوجه اين موضوع نشده و پس از روشن شدن مشعل كوره، اتاق آتش مي گيرد، يكي از افراد هم مشاور فني خود مجموعه سرمك بوده است كه قطعا بايد با سازوكارهاي اين فرايند آشنا مي بود.

حسينقلي افزود: اين گمانه هاي ما از حادثه است و كارشناسان بعد از بررسي نتيجه را اعلام خواهند كرد اما از اين بابت اطمينان را مي دهيم كه تمام تمهيدات به روز و سالم بوده است و عدم احتياط كارگران سبب بروز حادثه شده است.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (3 votes)

نظر شما چیست؟