نعیمی قائم مقام ایمیدرو مطرح کرد:

توسعه زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد در اولویت است

تب‌های اولیه

قائم مقام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: بر اساس طراحی های انجام شده منطقه ویژه اقتصادی لامرد میزبان صنایع بزرگ و حیاتی خواهد بود و در همین راستا ارتقای زیر ساخت های این منطقه راهبردی در اولویت قرار دارد.

«عباس نعیمی» قائم مقام و مشاور ارشد اجرایی رییس هیات عامل ایمیدرو ظهر امروز در بازدید از بخش های مختلف سایت انرژی بر لامرد، گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد از مهم ترین مناطق صنعتی ایمیدرو است که در حال حاضر زیرساختهای برق، گاز، آب، مخابرات و جاده های دسترسی در دسترس سرمایه گذاران قرار دارد و  متقاضیان  سرمایه گذاری  از حمایت این سازمان  برخوردار می شوند.

وی  با اشاره به فرصت های شغلی فراروی توسعه منطقه ویژه اقتصادی لامرد تصریح کرد: باتوجه به طرح های پیش بینی شده در این منطقه ، زمینه جذب نیرو در  این کانون صنعتی  با اولویت نیروهای بومی  فراهم است و  در چارچوب مقررات  و همزمان با تداوم و گسترش سرمایه گذاری  معضل بیکاری در مناطق پیرامونی مرتفع می شود.

نعیمی  بر نقش‌آفرینی این منطقه در توسعه جنوب استان پهناور فارس  تاکید کرد و افزود: با روند صعودی برای مشارکت  سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در طرح های این منطقه، ایمیدرو با توجه به حجم سرمایه‌گذاری های جدید مبادرت به  توسعه و ارتقای زیر ساخت های این منطقه  و اعطای مشوق های لازم به متقاضیان می کند.

 قائم مقام ایمیدرو با قدردانی از تلاشهای مدیرعامل منطقه ویژه لامرد در پیشبرد سیاستها و برنامهای سازمانی، افزود: با حمایت‌های دکتر غریب پور و همچنین مدیران مستقر در این منطقه، هم اکنون کارخانه آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه لامرد با میزان سرمایه‌گذاری با سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلار و اشتغال  بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر با مشارکت ۴۹ درصدی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و ۵۱ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در مرحله بهره برداری قرار گرفته است که باعث رشد چشمگیری در این منطقه می شود.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست آلومینیوم جنوب با حضور مقامات رسمی کشور بهره برداری می رسد، ادامه داد: در فاز نخست قرار است 300 هزار تن شمش آلومینیوم تولید شود که در مرحله اول از 86 دیگ در فاز نخست نیز 10 دیگ آن وارد مدار تولید می شود و تلاش می شود که این کارخانه تا پایان سال به ظرفیت کامل تولید در فاز نخست برسد.

در ادامه نیز فدایی دولت مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضمن قدردانی از حمایت های ایمیدرو در توسعه این مناطق گفت: رایزنی های لازم با هیات مدیره سندیکای آلومینیوم برای فعال نمودن صنایع پایین دست آلومینیوم انجام شده است و امیدوارم که بخش های دیگر نیز حمایت لازم را داشته باشند که شاهد توسعه روز افزون  این منطقه باشیم.

وی در ادامه از در دست اقدام بودن طرح ایجاد ساختمان های درمانگاه و آتش نشانی، فضای سبز و توسعه روشنایی منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد و از ایمیدرو خواست تا این طرح ها با توجه به بهره برداری آلومینیوم در اولویت اجرا قرار گیرند. 

همچنین در نشست پایش و کنترل بخش های مختلف کارخانه آلومینیوم نیز طاهرپور مدیرعامل کارخانه آلومینیوم جنوب (سالکو)  با ارایه گزارشی از روند اجرایی بزرگترین مجتمع آلومینیوم کشور گفت : اگر حمایت های ایمیدرو نبود قطعا پروژه به مرحله بهره برداری نمی رسید و ایمیدرو نقش سازنده و تاثیرگذاری در فراهم نمودن زیرساختهای پروژه و رفع موانع پیش رو پروژه داشته است.

منبع: ایلنا

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (3 votes)

نظر شما چیست؟