مخالفت دو جانبه سندیکای لوله و پروفیل و بورس کالا با عرضه خریداران ورق در بورس کالا؛

این راه به بن بست می رود

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار امروز با حضور مسئولین و نمایندگان وزارت خانه های عضو، سازمان های دولتی، مجلس و دبیر سندیکای لوله و پروفیل محصولات فولادی برگزار شد. در این جلسه خریداران ورق و اسلب مکلف به عرضه در بورس کالا شدند که بنا شد روال اجرایی آن و اینکه به چه میزان و چه شکل باشد توسط سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شود.

امیر حسین کاوه، دبیر سندیکای لوله و پروفیل در این خصوص به معدن نامه عنوان کرد:  وزارت صمت بدون مشورت با انجمن و سندیکای تخصصی لوله و پروفیل فولادی در حال تصمیم سازی برای یک اقدام اشتباه است. عرضه محصول نهایی در بورس کالا کاری اشتباه و هزینه بر و بدون نتیجه است. محصولات خرده فروشی نباید در این شرایط قرار گیرند. این یک هشدار است که عواقب جدی برای محصولات نهایی این بخش خواهد داشت. ما خواهان این موضوع هستیم که از این تصمیم نادرست صرف نظر شود .

کاوه دبیر سندیکا در ادامه عنوان کرد: زمانی که این موضوع در جلسه امروز مطرح شد هم سندیکا و هم بورس کالا با این قضیه مخالفت کردند اما متاسفانه همچنان در مسیر اجرایی شدن است. بورس کالا نیز با ما هم عقیده بود که بورس کالا محل خرده فروشی نیست.

وی افزود:  به‌زودی با این موضوع مواجه می‌شویم که صادرات، مشروط به عرضه محصول در بورس کالا خواهد شد که این، تهدید دیگری برای صنایع فلزی است، چرا که بورس کالا، محل عرضه کالای خرده‌فروشی و نهایی نیست. محصولات فولادی بیش از 600 مورد هستند و با توجه به توزیع کارخانه‌ها در سطح کشور، از نظر ما حضور در بورس کالا صرفاً هزینه‌ای است که به این صنایع وارد خواهد شد

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (9 votes)

نظر شما چیست؟