غریب پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در مراسم روز خبرنگار مطرح کرد:

ایمیدرو تاکنون 14 میلیارد دلار در معدن و صنایع معدنی سرمایه جذب کرده و 16 میلیارد دلار هم تا افق 1404 سرمایه جذب خواهد کرد / برای احیای معادن کوچک کمیته های اجرایی در استان ها ایجاد شده است

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

امروز بیست و دوم مرداد ماه در ساختمان ایمیدرو مراسمی به مناسبت روز خبرنگار در حضور غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو برگزار شد.

غریب پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در این مراسم عنوان کرد: خبرنگاران، همکاران ایمیدرو هستند و باعث تغییرات زیادی در این عرصه به واسطه نقدها شده اند و‌در کنار این موضوع آگاهی رسانی از اقدامات را به خوبی انجام داده اند، پیشنهاد این است که در نقدها برنامه ها نقد شود نه افراد تا تاثیرگذاری آن بیشتر گردد و موضع گیری درخصوص آن صورت نگیرد.

وی افزود: ایمیدرو با افزایش اعتبارات به تحقق اهداف شتاب می بخشد.

معاون وزیر گفت: معدن و صنایع معدنی جزو اولویت های وزیر صمت و ایمیدرو است و‌ در این سال اکتشاف ارجح است و برنامه ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع را در سال جاری در این بخش داریم. ظرفیت عظیم اکتشافی به دلیل نقدها و تذکرات رسانه هاست که ما این اولویت را در دستور کار این سازمان قرار دادیم. در خوزستان نیز شاهد نمایشگاه بومی سازی فولاد خوزستان خواهیم بود و سال گذشته به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد نخستین همایش بومی سازی را برگزار کردیم و به دنبال حمایت از ساخت داخل از طریق صندوق توسعه فناوری فولاد داریم.

وی به نقشه راه معدن اشاره کرد و افزود: نقشه راه معدن محصول ساعت ها تفکر است. 145 هدف در این نقشه تعیین شده و ماهانه این نقشه راه رصد می شود. موضوع پایش و‌رصد در تمام اقدامات ایمیدرو‌نیز وجود دارد. ایمیدرو تاکنون 14 میلیارد دلار در معدن و صنایع معدنی سرمایه جذب کرده و 16 میلیارد دلار هم تا افق 1404 سرمایه جذب خواهد کرد. نیازمندی صنایع به تجهیزات نیز بر روی سامانه ای که انجمن تدارک دیده قرار خواهد گرفت.

غریب پور گفت: در حال حاضر برای احیای معادن کوچک کمیته های اجرایی در استان ها ایجاد شده است. امروز نیز یک گروه از ایمیدرو برای همین موضوع در تبریز هستند و هفته گذشته در قم بودند این روال برای تمامی استانها ادامه خواهد داشت.

وی به توافقات دانشگاهی نیز اشاره کرد و گفت: جلسه ای با رییس دانشگاه صنعتی شریف داشته ایم تا به نیارهای دیگر بخش معدن توسط دانشگاه جامه عمل بپوشانیم.

غریب پور گفت: اجرای درست برنامه درست، سیاست اصلی ما در ایمیدرو است. در حالی که زمانی نگران حفظ تولید بودیم امروز با رشد تولید مواجه شده ایم. طرح های جدید از جمله فولاد بافت آماده راه اندازی هستند. امسال 3.5 میلیارد دلار پروژه وارد مدار تولید می شود.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟