لطفی کارشناس فلزات آهنی سازمان توسعه نوسازی معادن ایران در گفتگو با معدن نامه مطرح کرد:

ایمیدرو برنامه هایی در راستای حمایت از بحث بومی سازی دارد / کنفرانس های تخصصی اثرات مثبتی در صنعت فولاد دارد

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

کنفرانس ملی ریخته گری مداوم فولاد هرمزگان هفته گذشته در شهر بندرعباس برگزار شد. در حاشیه این کنفرانس گفتگویی با لطفی، کارشناس فلزات آهنی سازمان توسعه نوسازی معادن ایران IMIDRO داشتیم.

لطفی در ارتباط با برگزاری کنفرانس ریخته گری مداوم فولاد عنوان کرد: بابت برگزاری این کنفرانس از شرکت فولاد هرمزگان که به عنوان پیشگام در بحث تکنولوژی بومی سازی این کنفرانس را برگزار کرد تشکر میکنم. قطعا اینگونه اقدامات اثرات مثبتی در صنعت فولاد خواهد داشت و با این روال در بحث تکنولوژی ریخته گری مداوم که در حال حاضر به عنوان گلوگاهی در صنعت فولاد محسوب می شود و همچنان وابسته به کشورهای خارجی هستیم بتوانیم به خودکفایی کامل برسیم هرچند که  درحال حاضر تعدادی از شرکتها می توانند یک سری از قطعات و تجهیزات ماشینهای ریخته گری را تولید کنند ولی مجموعه ای به عنوان متولی و حلقه های واسطه ماشینهای ریخته گری مداوم نداریم و امیدواریم همانطور که در واحدهای احیا مستقیم به خودکفایی رسیده ایم در ریخته گری مداوم هم مشکلاتمان را حل کنیم.

لطفی درخصوص حمایت IMIDRO از استانهای دیگر افزود: با توجه به طرح های توسعه ای که IMIDRO و شرکتهای فولادی دیگر دارند قطعا واحدهای ریخته گری مداوم برای حمایت مدنظر هستند. IMIDRO برنامه هایی در راستای حمایت از بحث بومی سازی هم دارد کما اینکه به همت انجمن فولاد دومین نمایشگاه بومی سازی نیز به زودی برگزار  خواهد شد. تلاش ما این است با توجه به مشکلات تحریمی که وجود دارد از شرکتهایی که توانایی ساخت داخل را دارند حمایت کنیم این موضوع در بحث ماشینهای ریخته گری مداوم هم صدق می کند.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (2 votes)

نظر شما چیست؟