دکتر سعدمحمدی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی:

انجام بیش از ۴ هزار میلیارد تومان طرح‌ توسعه‌ای در مس سونگون

تب‌های اولیه

دکتر سعد محمدی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی عنوان كرد: مجتمع مس سونگون با ذخایر جدید اکتشافی باید رشد و توسعه‌اش دنبال شود و با توجه به طرح احداث کارخانه ذوب ۱۰۰ هزار تنی و همچنین کشف ذخایر جدید فاز سه تغلیظ احداث خواهد شد.
وي افزود:در دوره نخست مدیریتم بر شرکت مس ۵۴ طرح توسعه‌ای تعریف شد و چشم‌انداز تولیدی شرکت مس به  ۷۰۰ هزار تن کاتد افزایش یافت. در حال حاضر مجتمع مس سونگون ۱۷ طرح توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری بیش از ۴هزار میلیارد تومان دارد که در سال ۹۸ هزار میلیارد تومان عملیاتی می‌شود.
سعدمحمدي گفت: قطعاً با انجام این طرح‌ها رونق اقتصادی و افزایش گردش مالی در استان را شاهد خواهیم بود و اشتغال‌زایی زیادی انجام خواهد شد. تأکید کرده‌ام تا تمام خرید تجهیزات و قطعات از استان آذربایجان شرقی انجام شود و اگر در تولید برخی نیازها دچار ضعف هستیم با اعلام فراخوان و شناسایی توانمندی‌های استان و حمایت شرکت مس نیازهای مورد نیاز ساخته و تولید شود.
وي افزود: امسال بیش از ۲۶۰ هزار تن مس کاتدی تولید خواهیم کرد و به‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی تمامی تمهیدات لازم برای تحقق برنامه تولید اندیشیده شده است. برای فروش محصولات مشکل خاصی در سال جاری نداریم و نیاز بازار داخل را هم  به‌طور کامل تأمین خواهیم کرد. 
سعدمحمدي خاطرنشان كرد؛ خواسته من از مسئولان استانی همکاری و همدلی برای رفع برخی موانع و دغدغه‌های دستگاه‌های دولتی استان است تا هر چه سریع‌تر وضعیت محدوده‌های اکتشافی استان مشخص شود. برای ایجاد رونق اقتصادی و افزایش گردش مالی در استان نیازمند تعیین و تکلیف هر چه سریع‌تر محدودهای اکتشافی هستیم.
وي در آخر افزود: در انجام طرح‌های توسعه‌ای هیچ‌گونه تخریب محیط زیستی نخواهیم داشت و بدون شک شرافت کاری‌ام را در راستای بهره‌مندی هر چه بیشتر مردم از منابع خدادادی خواهم گذاشت و طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون بر پایه بالاترین ضوابط و استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود. شرکت مس آمادگی حمایت از تمام معادن مس کوچک و متوسط استان آذربایجان شرقی به‌ویژه در زمینه فعالیت‌های اکتشافی و جذب سرمایه‌گذار را دارد.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟