آغاز عمليات اجرايي نفلين سينيت سراب با حضور رييس جمهور

تب‌های اولیه

استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه زيرساخت هاي توليد آلومينا از نفلن سينيت سراب آماده است، گفت: تلاش مي كنيم با امضاي قرارداد پروژه، عمليات اجراي آن در سفر رييس جمهور آغاز شود.

 محمدرضا پورمحمدي دوشنبه شب در جلسه شوراي عالي معادن اظهار داشت: اجرايي شدن كارخانه توليد آلومينيا از نفلن سينيت در شهرستان سراب از جمله مطالبات جدي استان است و سال ها به دلايلي به مرحله استخراج و راه اندازي كارخانه منجر نشده بود كه خوشبختانه موانع آن برطرف شده است.

وي تاكيد كرد: خوشبختانه اين كار با توان كارشناسي داخلي انجام خواهد شد.

وي با بيان اينكه بخش معدن يكي از ظرفيت هاي مغفول كشور است، اظهار داشت: نتوانسته ايم از معادن موجود در كشور استفاده درست داشته باشيم و اگر در جاهايي هم اكتشاف و بهره برداري انجام شده، به شكل خام فروشي بوده و موارد محدودي فرايندهاي تبديل به محصول نهايي انجام يافته است.

استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به اينكه يك درصد معادن مس دنيا متعلق به آذربايجان شرقي است و رتبه برتر معادن مس كشور را دارايم، افزود: با تاكيد وزير صمت كمك شد تا فاز سوم كنسانتره مس سونگون و همچنين طرح مختلفي چون تغليظ و ذوب به خوبي در استان پيش برود و اميدواريم در آينده نزديك بتوانيم توليد مس كاتدي را در استان انجام دهيم.

وي ادامه داد: با توجه به قابليت هاي موجود در استان آذربايجان شرقي درخواست مي كنيم كمك شود از اين ظرفيت براي توسعه استان و كشور بهره مند شويم./مهر

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (1 vote)

نظر شما چیست؟