رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

آخرین وضعیت بودجه صندوق بازنشستگی فولاد پیگیری شد

تب‌های اولیه

به گزارش معدن نامه به نقل از خانه ملت، جلسه محمدرضا پورابراهیمی داورانی با عسگری رئیس صندوق فولاد کشور و پورمحمدی معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره مسائل و دغدغه های بازنشستگان صنعت فولاد کشور برگزار شد.

براساس این گزارش نمایندگان تشکل بازنشستگان صندوق فولاد ضمن قدردانی از تلاش های مجدانه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی جهت حل مشکلات مربوط به بازنشستگان فولاد، عنوان کردند که میزان حقوق آن ها در سال های گذشته افزایش چندانی نداشته و با مشکلات بیمه ای روبرو هستند.

اختصاص بیش از 9 هزار میلیارد تومان برای مطالبات صندوق بازنشستگی فولاد

عسگری رئیس صندوق فولاد کشور در این جلسه مسائل و مشکلات صندوق را بیان و از حمایت های رئیس کمیسیون اقتصادی برای رفع مسائل و مشکلات این صندوق قدردانی کرد و گفت: بیش از 9 هزار میلیارد تومان برای مطالبات صندوق بازنشستگی فولاد با پیگیری رئیس کمیسیون اقتصادی در هفته های اخیر در نظر گرفته شده تا وصول مطالبات انجام شود.

تاکید بر رسیدگی به مشکلات حقوقی و بیمه ای بازنشستگان فولاد

معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پیگیری های کمیسیون اقتصادی برای رفع مشکلات بازنشستگان صندوق فولاد، بیان کرد: سهم منابع صندوق فولاد در لایحه بودجه سال 98، 20 درصد افزایش یافته و پیشنهادها برای ارتقای بیشتر این سهم مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این جلسه با تاکید بر رسیدگی به مشکلات حقوقی و بیمه ای بازنشستگان فولاد، تاکید کرد: بازنشستگان در سخت ترین شرایط کار کرده اند و نباید هرساله برای افزایش حقوق خود با مشکل مواجه شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه پیشنهاد اولیه دولت برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان فولاد در بودجه سال 98 لحاظ شده است، افزود: مجلس پیگیری ها را برای جبران کسری منابع در کمیسیون تلفیق انجام می دهد.

وی ادامه داد: به دلیل عدم افزایش حقوق بازنشستگان صنعت فولاد در چند سال گذشته شکاف حقوقی برای آن ها ایجاد شده که مطالبه بازنشستگان کاهش این شکاف است.

تعهدات بیمه ای بازنشستگان به صورت 100 درصد و کامل اجرایی شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده مابه التفاوت حقوق بازنشستگان صندوق فولاد لحاظ شده و سال آینده در احکام جدید مربوط به این بازنشستگان مورد رسیدگی قرار گیرد، تصریح کرد: تعهدات بیمه ای بازنشستگان باید به صورت 100 درصد و کامل اجرایی شود.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟