می 2019

تداوم روند توسعه در گل گهر / اکتشاف اولویت نخست در زنجیره تولید فولاد است

جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در خصوص اهداف توسعه‌ای مجموعه تحت مدیریت خود اظهار داشت: آنچه مسلم است روند رو به رشد مجموعه گل گهر بیش از پیش تداوم خواهد یافت و اعتلای فرهنگ بومی سازی به همراه رشد وتوسعه گل گهر مهمترین اهداف مدیران مجموعه را تشکیل خواهد داد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: با تلاش جمعی و همکاری مدیران با تجربه مجموعه شرایط را برای عبور از مشکلات و تحقق اهداف توسعه‌ای فراهم خواهیم آورد.

گل گهر با تجربه های پیشین مسیر توسعه را طی می کند

جمشید ملارحمان با مصوبه هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت معرفی شد. وی با این مصوبه جایگزین ناصر تقی زده شد که به مدت 4 سال مدیریت آن مجموعه را برعهده داشت.

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از ایمیدرو، پیش از ظهر امروز نیز با حضور اعضای هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و همچنین خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت، جمشید ملارحمان به مدیر عامل جدید شرکت گل گهر شناخته شد.

این راه به بن بست می رود

شیوا نیک وظیفه

جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار امروز با حضور مسئولین و نمایندگان وزارت خانه های عضو، سازمان های دولتی، مجلس و دبیر سندیکای لوله و پروفیل محصولات فولادی برگزار شد. در این جلسه خریداران ورق و اسلب مکلف به عرضه در بورس کالا شدند که بنا شد روال اجرایی آن و اینکه به چه میزان و چه شکل باشد توسط سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شود.

بررسی دو ماهه فرآیند از ابتدای تامین تا انتهای بخش بازاریابی / تولید اردیبهشت ماه 240 هزار تن خواهد بود

شیوا نیک وظیفه

محسنی در گفتگو با معدن نامه در راستای منظم سازی بخش فروش و پایداری در بخش نقدینگی عنوان کرد: ما بنا داریم کل فرآیند از ابتدای تامین تا انتهای بخش بازاریابی را بررسی و آنالیز کرده تا منابع نقدینگی را تامین کنیم که این یک پروسه حدودا دو ماهه خواهد بود.

ضرورت تامین بازار داخل و تحریم‌ها، مانع صادرات آلومینا شد/ اکتشافات خوبی در بوکسیت انجام نشده است

مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم گفت: در کشور ما محدودیت منابع بوکسیت وجود دارد؛ اگر با همین محدودیت، اکتشافات کامل صورت بگیرد، می‌توان فاز دوم تولید آلومینا را در کشور اجرایی کرد.

به گزارش معدن نامه به نقل از ایلنا تورج زارع در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفت: تولیدات آلومینای کشور پاسخگوی نیاز داخل نیست؛ در حال حاضر این شرکت بخشی از نیاز شرکت‌های تولیدکننده آلومینیوم المهدی و ایرالکو را تامین می‌کند.

کارگروهی مشترک در راستای کاهش نرخ کارمزدهای بورس کالا تشکیل می شود / وزارت صمت انعطاف بیشتری نسبت به کف عرضه ها در رابطه با صادرات خواهد داشت

شیوا نیک وظیفه

جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار امروز با حضور مسئولین و نمایندگان  وزارت خانه های عضو، سازمان های دولتی، مجلس و قوه قضائیه و همچنین دبیر و مدیر اجرایی انجمن فولاد برگزار شد. در این جلسه برخی درخواست های انجمن توليدكنندگان فولاد بررسی شد و موضوع عرضه بیشتر محصولات فولادی در بورس کالا در دستور کار این جلسه قرار گرفت.

انعقاد قرارداد حمل اسیدسولفوریک و احداث کارخانه فلوتاسیون سرباره

«علی ارجمندی» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گفت: در پایان سال 97 شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه موفق به عقد دو قرارداد انعقاد قرارداد حمل اسیدسولفوریک و احداث کارخانه فلوتاسیون سرباره که هر دو از سودآوری بالایی برخوردار هستند، شد.

تولید 1.1میلیارد تنی زغالسنگ چین در چهار ماه 2019

تولید زغالسنگ چین طی 4 ماهه نخست سال جاری میلادی به یک میلیارد و 110 میلیون تن رسید. در همین حال چین به رشد واردات این ماده معدنی ادامه می دهد.

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از ایمیدرو، به نقل از وب سایت شینهوا نتXinhua Net ، تولید زغالسنگ چین طی 4 ماهه نخست سال 2019 میلادی با رشد جزئی 0.6 درصد به یک میلیارد و 110میلیون تن افزایش یافت.

همچنین تولید این ماده معدنی در ماه آوریل با رشد 0.1درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 290میلیون تن رسید. میانگین تولید روزانه زغالسنگ طی ماه آوریل 9 میلیون و 810 هزار تن اعلام شده است.

تولید جهانی آلومینا به 130 میلیون تن رسید؛ کاهش استخراج بوکسیت

تولید جهانی پودر آلومینا در سال 2018 میلادی به130 میلیون تن افزایش یافت. این در حالی است که استخراج بوکسیت با کاهش همراه شد. 

به گزارش معدن نامه، به نقل از سازمان زمین شناسی امریکاUSGS ، میزان تولید این ماده معدنی از 129میلیون تن در سال 2017میلادی با رشد اندکی به 130 میلیون تن در سال گذشته میلادی افزایش یافت.

طی مدت مذکور، چین با تولید 72 میلیون تن آلومینا در رتبه نخست جهان جای گرفت. این میزان در سال 2017 میلادی 69 میلیون تن بود.