مارس 2019

جزئیات نسخه به روز و الکترونیک اطلس ملی فولاد ایران

نسخه دوم اطلس ملی فولاد ایران در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور مدیران شرکت های بزرگ فولادی و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران رونمایی شد و قرار است با تکمیل و نهایی سازی اطلاعات، از اوایل سال آینده به جامعه فولاد کشور عرضه شود. نسخه سال 98 اطلس ملی فولاد ایران علاوه بر نقشه جانمایی واحدها و طرح های فولادی و اطلاعات آنها، از بستر الکترونیک نیز بهره می برد و یک اپلیکیشن هم برای آن طراحی شده است.

اطلاعات و نرم افزار واقعیت افزوده، دو مزیت نسخه جدید اطلس فولاد

رونق تولید در فولاد خوزستان، تداوم و پایداری تولید را در صنایع استان به همراه دارد

محمد کشانی، مدیرعامل فولاد خوزستان عصرگاه دهم فروردین ۹۸ در دیدار نوروزی خود با مشاورین، معاونین، مدیران فولاد خوزستان و شرکت های تابعه که در سالن کنفرانس ساختمان مدیرعامل برگزار شد، ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: شعار امسال را باید به فال نیک گرفته و یقینا با رونق تولید در فولاد خوزستان، تداوم و پایداری تولید در صنایع استان را شاهد خواهیم بود.
کشانی با اشاره به بیانات گهربار مقام معظم رهبری در آستانه سال نو و لزوم اجرایی نمودن رهنمودهای ایشان گفت: رونق تولید در راستای اقتصاد مقاومتی می باشد که کشور بتواند علاوه بر فائق آمدن بر تحریم ها، رشد اقتصادی نیز داشته باشد.

حضور مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه در موسسه فرهنگی تربیتی امیرالمومنین (ع)

به مناسبت آغاز سال نو ،جناب آقای مهندس عظیمیان  مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه به همراه سرکار خانم سعیدی نماینده محترم مبارکه در مجلس شورای اسلامی و جناب آقای ترابی مدیریت محترم روابط عمومی مجتمع، جناب آقای دکتر محمد زاده  جناب آقای اصغری ریاست اداره اطلاعات و همچنین فرماندار محترم شهرستان مبارکه و  با حضور تنی چند از هیئت مدیره موسسه فرهنگی تربیتی امیرالمومنین (ع) وابسته به هلدینگ توکا فولاد، در جمع کارکنان و دختران این موسسه حاضر شدند .

گزارش ذوب آهن از درآمد سالانه با رشد ۶۱ درصدی فروش محصولات

شرکت ذوب آهن در دوره ۱۲ ماهه سال گذشته ، فروش ۷.۲ هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۶۱ درصدی همراه شد.
به گزارش معدن نامه به نقل از بورس پرس،شرکت ذوب آهن که با سرمایه 6.15 هزار میلیارد تومانی در فرابورس حضور دارد در دوره 12 ماهه سال گذشته، قادر به  فروش 7.2 هزار میلیارد تومانی شد که نسبت به 4.46 هزار میلیارد تومان مدت مشابه سال قبل با رشد 61 درصدی همراه بوده است.

برنامه تولید 250 هزارتن آلومینا در جاجرم طی سال ٩٨

رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه ریزی برای تولید 250 هزار تن آلومینا در جاجرم طی سال جدید خبر داد و گفت: نخستین شمش آلومینیوم در روزهای پایانی سال گذشته به وزن 1000 پوند در جاجرم تولید شد. به گفته وی، در فاز نخست ظرفیت تولید 40 هزار تن آلومینیوم توسط این مجموعه، در مدار تولید قرار می گیرد. 

ضرورت سرمایه گذاری دولت در توسعه معادن زغال سنگ

از آنجا که هدف دولت حمایت از معادن زغال سنگ می باشد، نیاز است مصرف کننده عمده این ماده اولیه (ذوب آهن اصفهان) نیز مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد.

منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان درباره ضرورت سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ گفت: ذوب آهن اصفهان به دلیل تولید به روش کوره بلند، تقریباً تنها مصرف کننده زغال کک شو در ایران است.

وی افزود: از آنجا که هدف دولت حمایت از معادن زغال سنگ می باشد، نیاز است مصرف کننده عمده این ماده اولیه (ذوب آهن اصفهان) نیز مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد.

التزام عملی دولت به توجه بیشتر به مسیر طراحی شده رهبری در سال ۹۸ برای رونق حوزه تولید و لزوم رفع موانع تولید از سوی مجلس و دولت

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران امیر حسین کاوه دبیر سندیکا در راستای نام‌گذاری سال ۹۸ بنام « رونق تولید» توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت؛
الزامات و بایدهای رونق تولید توسط رهبری در یک دهه گذشته طراحی و تدوین و ابلاغ شده است و میبایست در حوزه عملکردی، قوانین موجود اجرا و یا قوانین جدیدی در راستای رفع موانع تولید و بهبود اوضاع کسب و کار تدوین و اجرا شود.
وی اشاره داشت طبق رهنمودهای پیشین مقام معظم رهبری الزامات رونق تولید شامل هفت بند مهم به شرح ذیل است:

بازگشایی جاده های سواد کوه، بازسازی پل روستایی و فعال سازی شبکه فاضلاب شیرگاه

شرکت زغالسنگ البرز مرکزی از ابتدای نوروز 98 اقدامات چندگانه ای به صورت شبانه روزی در جهت کمک به سیل زدگان استان مازندران انجام داد.
به گزارش معدن نامه به نقل از  روابط عمومی سازمان توسعه و ‌نوسازی معادن و  صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، در پی جاری شدن سیل در استان مازندران، رییس هیات عامل این سازمان با هدف کمک‌رسانی به هموطنان گرانقدر، دستوراتی را به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران صادر کرد.

حفظ تولید موجود، نخستین گام رونق تولید/ کمک به سیل زدگان در راستای مسوولیت های اجتماعی صنعت، معدن و تجارت

به گزارش معدن نامه به نقل از شاتا رضا رحمانی در سفر یک روزه به استان مازندران در جمع فعالان صنعنی و تولیدی آمل ادامه داد : از لحظات اول صنوف، فعالان اقتصادی و معادن کمک کردند، در بسیاری جاها ماشین آلات معادن وارد عمل شدند، استان های مختلف کمک کردند و اتاق بازرگانی در روزهای اول با مصوبه ای 300 میلیون تومان به اتاق گرگان برای جبران برخی از خسارت ها کمک کرد، در همین استان هم برخی از واحد ها هم کمک نقدی و هم اجناس مورد نیاز را ارسال کردند و از همه تشکر می کنم

گره صادرات شرکت مس باز شد/ محموله 50هزار تنی کنسانتره مس صادر شد

مهندس بهروز رحمتی مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری شرکت مس گفت: با همت و تلاش مضاعف همکاران حوزه صادرات شرکت، نخستین محموله 50 هزار تنی صادراتی شرکت مس صبح چهارشنبه (7 فروردین‌ماه)، ایران را به سمت مقاصد صادراتی ترک کرد.