ژانویه 2019

بازار خارجی محصولات فولادی در هفته ای که گذشت؛

شیوا نیک وظیفه

پیش بینی جو مثبت پس از عید شکوفه ها

در هفته آخر دی ماه قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد که نوساناتی را در طول هفته داشت نهایتا با مقدار جزیی رشد قیمت داشت و نهایتا در چین75.20 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد. وضعیت بازار پس از تعطیلات سال نو چین روشن نیست از این رو اغلب ترجیح دادند به طور جدی معامله نکنند و تا پس از تعطیلات فوریه منتظر بمانند. هرچند که همواره بعد از تعطیلات چین شاهد جو مثبت در بازار سنگ اهن و در ادامه ی آن بازار فولاد بوده ایم.

مهندس عظيميان، مديرعامل فولاد مباركه در سخنراني در نهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن

مهندس عظيميان، مديرعامل فولاد مباركه در سخنراني در نهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن :

عملکرد توسعه ای فولادمباركه مهمترین چالش پیش رو است و از کارشناسان و شرکت های مشاوره ای براي اين موضوع دعوت به همکاری مي كنيم.

در فولاد مباركه طرح هايي براي اجرا در حال بررسي داريم كه يكي از اين طرح ها نورد ٢ فولاد مباركه و ورق هاي زير ٢ ميليمتر است.

فولاد مباركه در حال مطالعه اين موضوع است كه ايا قادر به اجراي طرح نورد در بندرعباس مي باشد يا نه.

مهندس تقي زاده، مديرعامل گل گهر در سخنراني نهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن

مهندس تقي زاده، مديرعامل گل گهر در سخنراني نهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن :

اصلاح خطوط 5، 6 و 7 را هدف گذاری کردیم.

انتقال آب خلیج فارس از طرح های مهم گل گهر است که در حال اجرايي شدن است.

سرانه تولید به 30 هزار تن افزایش يافته است.

اکتشافات از موضوعات مهمي است كه آن را با جدیت دنبال خواهيم كرد.

برای قطعاتی که در داخل تولید می گردد آمادگی خرید و انعقاد قرارداد را داریم.

فولاد خراسان، تندیس برنزین مدیریت انرژی را دریافت کرد

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از روابط عمومی

در مراسم اختتامیه چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی، مجتمع فولاد خراسان توانست برای دومین بار تندیس برنزین دوستاره این جشنواره را کسب کند.

در مراسم پایانی چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت، که با حضور شرکت‌های مختلف، در دی ماه در سازمان مدیریت صنایع برگزار شد، فولاد خراسان توانست تندیس برنزین  ۲ ستاره چهار دوره این جایزه را به دلیل عملکرد مثبت خود در حوزه انرژی کسب کند.

پیوند آب و آتش!

شیوا نیک وظیفه

در راستای ارتقاء سطح همکاری های فی مابین سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی و فولاد مبارکه، امروز همایش مشترکی با حضور تولیدکنندگان لوله و پروفیل و فولاد مبارکه در محل شرکت فولاد مبارکه در حال برگزاري است.

اين همايش كه با تاکید طرفین بر ایجاد فضای مبتنی بر تعامل و احترام متقابل و ارتقاء همکاری هاست با توافق هاي مثبتي تاكنون همراه بوده است.

اميرحسين كاوه، دبير سنديكاي لوله و پروفيل در اين خصوص به معدن نامه عنوان كرد: پس از سالها اين بزرگترين گردهمايي توليدكنندگان لوله و پروفيل با فولادمباركه است كه به پيشنهاد ما در حال برگزاري است.

عملکرد درخشان فولاد مبارکه در 9ماهۀ سال جاری

فولاد مبارکه طی نه ماه گذشته با دست‌یابی به سود حدود 7 هزار میلیارد تومان، نسبت‌به مدت مشابه سال قبل رشد 90 درصدی را به ثبت رساند.

امیرحسین نادری، معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر افزود: شرکت فولاد مبارکه  به‌عنوان پیشرو در صنعت فولاد کشور همواره عملکرد موفقی داشته است.

آمادگی مجلس برای همکاری در راستای برقراری ارتباط میان ذوب آهن و معادن استان کرمان/ هر حرکت رو به جلو در سنگ آهن به معنای ایجاد ارزش افزوده بالاتر است

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به ذخایر غنی سنگ آهن در کشور، حق ذوب آهن بهره برداری از معدن بصورت اختصاصی است. باید تدابیری اتخاذ شود تا انسجام و هماهنگی لازم بین واحدهای معدنی با تولیدکنندگان فولاد از جمله ذوب آهن اصفهان به وجود آید و این واحدها به پویایی و ثبات برسند.

ثبت رکورد استخراج سنگ آهن و تامین کلوخه سنگ آهن مورد نیاز کارخانجات کنسانتره در 10 ماهه اول سال 97درمجتمع سنگ آهن سنگان

 

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه - به نقل از روابط عمومی مجتمع سنگ آهن سنگان 
درراستای اجرای تعهدات ایمیدرو جهت تامین خوراک سنگ آهن مورد نیاز کارخانجات کنسانتره و گندله سازی  منطقه سنگان، مجتمع سنگ آهن سنگان طی ده ماه ابتدای سال 97 نسبت به تامین سنگ کلوخه مورد نیازکارخانجات کنسانتره درحال بهره برداری شرکتهای  اپال پارسیان سنگان و توسعه ملی بیش از5 میلیون تن سنگ آهن که بیش از مقدار برنامه ریزی شده ودرخواست شده توسط شرکتهای مذکوربوده را ازمعادن استخراج و تامین نموده است .