اکتبر 2018

تداوم روند صعودی قیمت فولاد/ وزیر صمت نحوه قیمت‌گذاری در بورس کالا را اصلاح کند

تداوم روند صعودی قیمت فولاد/ وزیر صمت نحوه قیمت‌گذاری در بورس کالا را اصلاح کند

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی، در خصوص نتیجه اجرای دستورالعمل وزارت صمت برای تعیین قیمت پایه فولاد در بورس کالای ایران گفت: قیمت ورق گرم فولادی درنتیجه اجرای این دستورالعمل، از قیمت پایه ۲۳۰۰ تومان هر کیلو به قیمت معامله بیش از ۵۰۰۰ تومان رسیده است و با توجه به باز بودن سقف رقابت روند افزایشی قیمت‌ها و اجحاف به مشتری همچنان ادامه دارد.

بررسی ریسک‌ها و تهدیدات در صورت‌های مالی فولاد هرمزگان

صورت‌های مالی شرکت فولاد هرمزگان در نیمه ابتدایی سال نوید روزهای خوب را به سهامداران این شرکت می‌دهد اما در این میان ریسک‌هایی هم شرکت را تهدید می‌کند که نمی‌توان از آن‌ها غافل بود.

رشد 25 درصدی تولید مس کاتدی شرکت ملی مس/ زنجیره مس شاهد رشد تولید شد

شرکت ملی صنایع مس ایران طی مهرماه جاری با رشد 25 درصدی در تولید مس کاتدی موفق به ثبت رکورد بی‌سابقه تولید 22 هزار و 286‌ تن از این محصول شد. در این مدت همچنین زنجیره مس شاهد رشد تولید بود.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شرکت مس طی هفت‌ ماه نخست امسال موفق به تولید 136 هزار و 980 تن کاتد شد. با این میزان تولید تاکنون 68 درصد از برنامه سال شرکت مس در حوزه تولید کاتد محقق شده است‌.

قیمت فولاد شانگهای با رشد ضعیف چین و تنش های تجاری کاهش می یابد

قیمت فولاد شانگهای با رشد ضعیف چین و تنش های تجاری کاهش می یابد

شیوا نیک وظیفه

قیمت فولاد چین در جلسه روز چهارشنبه کاهش یافت، به طوری که بخش تولیدی این کشور ضعیف ترین رشد خود را در بیش از دو سال گذشته به خود دید، در این مورد هشدار آلودگی در چین تاثیرات به سزایی داشته است.

مدیرانی که دور از گودنشسته‌اند و می‌گویند لنگش کن!/ نارضایتی تولیدکنندگان از سیاست‌های کلی واردات

مدیرانی که دور از گودنشسته‌اند و می‌گویند لنگش کن!/ نارضایتی تولیدکنندگان از سیاست‌های کلی واردات

شیوا نیک وظیفه

گفته‌های اخیر پس از انتصاب رحمانی در مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از دید مثبت به صادرات در این حوزه حکایت دارد. بیژن پناهی‌زاده معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز روز گذشته عنوان کرده بود با محدودیت‌های مختلفی که در سال‌های اخیر برای صادرات معدنی ایجادشده، چالش‌های مختلفی در این حوزه به وجود آمده و مسئولان با عنوان ممنوعیت خام‌فروشی به زیرساخت‌های لازم برای فرآوری مواد معدنی توجهی نداشته‌اند.

بلایی که سیاست‌های ارزی بر سر صنایع پایین‌دستی آلومینیوم آورد

بلایی که سیاست‌های ارزی بر سر صنایع پایین‌دستی آلومینیوم آورد

روشنک حاجی بیگی

موج تورمی برآمده از سیاست‌های ارزی کارشناسی نشده، وضعیت اسفناک صنعت، تولید داخلی و اشتغال در کشور را رقم‌زده است؛ به‌طوری‌که بر اساس نظر برخی متخصصان، بعید است که صنعت کشور به‌راحتی بتواند قامت راست کند و تنها راه برای احیای صنایع کشور بازنگری و اصلاح سیاست‌گذاری‌های ارزی است.
دراین‌بین صنعت استراتژیک آلومینیوم نیز از عواقب مخرب این سیاست‌ها جان سالم به درنبرده و تولیدکنندگان پایین‌دستی این بخش را دچار بحران و سردرگمی کرده است.

فعالیت1200معدن سنگ‌های تزیینی در کشور

قاسمی از رشد صادرات مواد معدنی تا پایان سال 96 خبر داد و گفت : تولید صنایع فلزی با رشد 4درصدی بیشترین بخش بهره‌برداری معادن را به خود اختصاص داده است.

بازدهی سهام فولاد مبارکه از ابتدای سال 97 تاکنون 124 درصد بوده است

شیوا نیک وظیفه

مرتضی شبانی، رئیس امور سهام و مجامع شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد: افتی که در قیمت سهام فولاد مبارکه دیده‌شده تابع ریسک سیستماتیک بازار بوده و مختص فولاد نیست این کاهش قیمت در کل بازار اتفاق افتاده و قیمت سهام اکثر شرکت‌ها دچار افت شده‌اند که این امر تحت تأثیر نگرانی‌های سهامداران از تحریم‌های احتمالی پیش رو است.