با توجه به تاثیرات کویید-۱۹ بر تقاضا؛

قیمت آلومينيوم ژاپن در سه ماهه سوم به ۷۹ دلار در هر تن کاهش می یابد

تب‌های اولیه

 چهار منبع مستقیم در مذاکرات قیمت گذاری گفتند، حق بیمه حمل و نقل آلومینیوم برای ژوئیه تا سپتامبر ۷۹ دلار در هر تن تعیین شده است، که ۳.۷٪ نسبت به سه ماهه قبلی به دلیل گسترش ویروس کرونا، کاهش یافته است.

حق بیمه از ۸۲ دلار به ازای هر تن پرداخت شده از آوریل تا ژوئن کاهش یافته است و این چهارمین کاهش سه ماهه مستقیم آن را نشان می دهد.

ژاپن بزرگترین وارد کننده این فلز سبک است و پذیرفته است تا حق بیمه PREM-ALUM-JP برای محموله های فلزی اولیه را از قیمت نقدی بورس فلزات لندن (LME) پرداخت و معیار منطقه را تعیین کند.

آخرین مذاکرات سه ماهه قیمت گذاری در ماه می بین خریداران ژاپنی و تولید کنندگان جهانی از جمله Rio Tinto و South32 Ltd آغاز شد.

این مذاکرات که معمولاً قبل از آغاز سه ماهه جدید پایان می یابد، در حالی که خریداران به دنبال پایین آمدن قیمت ها در میان تقاضای راکد بودند و تولید کنندگان تأکید داشتند که احیای سفارشات از چین که اقتصاد در آن سریع تر رشد می کند و قیمت فلز های محلی بالاتر از سطح LME است و معاملات بورسی را ترغیب می کند، طولانی تر شد.

طبق اعلام انجمن آلومینیوم ژاپن، محموله محصولات نورد شده ژاپن در ماه می نسبت به سال قبل ۲۴ درصد و ورق های مورد استفاده در اتومبیل ها ۴۷ درصد کاهش یافت.

براساس داده های تجارت، واردات شمش آلومینیوم اولیه ژاپن در ماه می پس از افت 6 درصدی در ماه آوریل، ۹٪ کاهش یافت، اما کاهش تقاضا باعث افزایش سهام آلومینیوم در بنادر ژاپن شد.

یک منبع  تولید کننده گفت: “برخی از خریداران خواستار کاهش منابع خود ببرای سه ماهه جاری شدند.

وی افزود: "به نظر می رسد تقاضای محلی ۱۰ تا ۲۰٪ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.”

با این وجود، اکثر خریداران اظهار داشتند که مطمئن نیستند که آنها بدترین وضعیت را دیده اند یا خیر.

 

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟