مدیر کیفیت فراگیر شرکت به مناسبت روز استاندارد عنوان کرد:

ذوب آهن اصفهان در راستای تولید محصولات با کیفیت، گام های بنیادین برداشته است

استاندارد نظمی مبتنی بر نتایج استوار علوم و فنون و تجارب بشری است که به صورت قاعده ، مقررات و نظامات به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت، توسعه و تفاهم، تسهیل ارتباطات، صرفه جویی کلی در اقتصاد ملی، حفظ سلامت و ایمنی عمومی و گسترش مبادلات بازرگانی داخلی و خارجی به کار می رود .

به گزارش معدن نامه ؛ سید حسین دیباجی، مدیر کیفیت فراگیر شرکت با بیان مطلب فوق و این که استاندارد یعنی نظم، قاعده، قانون، اصل، ضابطه و به طور کلی هر امری که مطابق اصول منظم و مرتبی انجام گیرد استاندارد نامیده می شود، گفت: استاندارد سازی و نظارت بر نحوه تولید کالا ها نشان می دهد که یک جامعه برای عموم مردم خود چقدر اهمیت و ارزش قائل است. استاندارد کالاها و خدمات در یک کشور به نفع تمام مردم و اقتصاد آن کشور است چرا که موجب می شود تقاضا برای خرید کالای با کیفیت، زیاد شود و متقابلاً صادرات افزایش یابد.

وی، استاندارد را موجب صرفه جویی در وقت و هزینه ها، تامین امنیت و بهداشت عمومی و افزایش رفاه و در آمد ملی دانست و افزود: استفاده از کالاهای غیراستاندارد موجب تلفات جانی و خسارت های مالی فراوانی شده و سرمایه های کشور را به هدر می دهد، بنابراین با اصل اقتصاد مقاومتی که به معنای درست مصرف کردن، صرفه جویی در هزینه ها و هدر ندادن سرمایه های ملی کشور است در تقابل می باشد .

دیباجی به تفاوت استانداردهای تضیمن کیفیت و کنترل کیفیت پرداخت و گفت: تفاوت استانداردهای تضمین کیفیت با استاندارد های کیفیت محصول به نوع نگاه ما به کیفیت از دیدگاه کل شرکت و محصول مربوط می شود . استانداردهای محصول معمولا حداقل مشخص های فنی لازم برای کیفیت محصول را بیان می کنند، اما استانداردهای تضمین کیفیت حداقل الزامات کیفی لازم در همه ابعاد شرکت و فرآیندهای آن را نشان می دهند . برای مثال استاندارد محصول، مشخص می کند که محصول ما از نظر استحکام، دوام، ابعاد، اندازه و غیره باید دارای چه مشخصاتی باشد تا حداقل کیفیت قابل قبول را داشته باشد، اما استاندارد تضمین کیفیت هیچ گونه مشخصات فنی خاصی را برای محصول بیان نمی کند بلکه فقط تاکید می کند که عوامل تاثیر گذار بر کیفیت باید از طریق فرآیندهای مختلف مثل تولید،  طراحی و خرید کنترل شوند .

مدیر کیفیت فراگیر شرکت، تاکید کرد: بر این اساس، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان نیز در راستای تولید محصولات با کیفیت و تضمین برند خود قدم های اساسی و بنیادین برداشته که یکی از مهم ترین آن ها تولید محصولات مطابق با استاندارد ملی ایران و همچنین استاندارد های روز دنیا است. در آخرین مورد آن می توان به دریافت گواهینامه استاندارد ملی ایران در مورد انواع ریل های  تولیدی مطابق با استاندارد شماره 1-22669  اشاره نمود .

دیباجی که به مناسبت روز استاندارد با خبرنگار ما گفتگو می کرد، گفت: لازم می دانم از مدیر عامل، معاونین، مدیران و کلیه پرسنل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان به خصوص بازرسین کنترل کیفیت که در جهت اعتلای هرچه بیشتر کیفیت محصولات کارخانه تلاش نموده و باعث اعتبار برند این محصولات در داخل و خارج کشور شده و تولید مطابق با استانداردهای ملی ایران و همچنین استانداردهای روز دنیا را سبب شده اند، قدردانی می نمایم و روز ملی استاندارد را همه تبریک عرض می گویم ./ذوب آهن اصفهان 

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟